Jauku namie

Jaukus interjeras: paprastai ir nebrangiai

jaukus interjeras

Jaukus interjeras – gana sąlyginis dalykas. Vieniems jaukumas asocijuojasi su tokiais dekoro elementais kaip augalai, knygos, nuotraukos rėmeliuose, kitiems jaukumo suteikia pledai ir mielos pagalvėlės, o dar kitiems jaukios yra apytuštės sienos ir visa apimantis minimalizmas. Tačiau pakalbėkime apie farmhouse, vintage, rustic stiliams būdinga jaukumą, kurio suteikia įvairūs dekoro elementai. Kokie jie?

 

Paveikslai

Norite jaukumo? Užpildykite sienas, t. y. nepalikite jų tuščių. Būtent tokios sienos yra dažniausia jaukumo trūkumo priežastis. Tad atraskite ant jų vietos paveikslams, nuotraukoms, įvairiausiems paveikslėliams. Vienas iš nebrangių būdų – internete rasti aukštos kokybės nuotraukas ir jas atsispausdinus įrėminti. Tokius paveikslus galite keisti pagal metų laikus, šventes ar tiesiog vyraujančią nuotaiką.

 

Augalai

Augalai aplinkai suteikia gyvybės, žalumos, o žydintys – ir spalvų. Žaluma idealiai įsilies beveik į kiekvieno interjero erdvę. Su žydinčiais augalais atsargiau – tikslinga derinti spalvas. Puikiai žinome, kad augalai dar ir naudingi švaraus kambarių oro kontekste. Bet sutikite, ne visi nori ir gali namuose auginti gyvus augalus – to priežastimi gali būti laiko stoka juos prižiūrėti, dažnos kelionės ir pan. Tokiu atveju išeitis gali būti dirbtiniai augalai, kurių šiandien rinkoje rasite itin tikroviškai atrodančių. Tad jei nesirinksite pigaus ir vizualiai prasto varianto, dirbtiniai augalai interjere tikrai pasiteisins.

Jei tik turite galimybę, virtuvės erdvėje skirkite palangę ar bent nedidelę vietą ant darbastalio prieskoninėms žolelėms.

 

Pagalvėlės

Pagalvėlės ir jaukus interjeras yra itin glaudžiai susiję. Ant sofos ir / ar fotelio išrikiuotos minkštutėlės pagalvėlės neabejotinai interjerui įpūs daug jaukumo. Pagalvėlių spalvas derinkite prie sofos, jei norite vientisumo, arba rinkitės kontrastuojančius atspalvius. Taip pat jei sofa yra vienspalvė, tai pagalvėles galima derinti prie kitų tekstilės gaminių kambaryje: užuolaidų, kilimo.

Jaukumo įspūdį dar labiau sustiprins ir ant sofos, fotelio ar krėslo užmestas šiltas pledas.

 

Apšvietimas

Greičiausiai  neprieštarausite, jog pagrindinis kambario šviesos šaltinis paprastai yra ryškus ir su jaukumu mažai turi ką bendro. Todėl verta patalpoje įrengti ir papildomų šviesos šaltinių. Jaukumo suteiks dailus stalinis šviestuvas, LED juostelė, pastatomas grindinis šviestuvas, taip pat neabejotinai liaupsių susilauks žvakės ar girliandos.

 

Užuolaidos

Šiuolaikiniuose būstuose užuolaidas vis dažniau pakeičia ritininės užuolaidos, žaliuzės ar pan. Visgi dailiai vilnijančios užuolaidų klostės neabejotinai bus jaukaus interjero garantas. Tiesa, itin dailiai atrodo ir romantika alsuojančios romanetės ar austrijietės.

 

Knygos

Knygos yra vienas iš efektyviausių jaukumo aspektų, o dar geriau tai, kad jos ne tik estetiška, jauki, bet ir praktiška detalė. Negana to, daugiau ar mažiau knygų, greičiausiai, turime kiekvienas, tad jaukumui sukurti nereikės nė papildomų investicijų, tik atraskite, kur tas knygas įkurdinti, kad jos būtų matomos ir taptų interjero akcentu.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai