Matuojant, kuriose šalyse gyvena laimingiausi žmonės, paprastai tų sąrašų viršuje puikuojasi šiauriečiai, pavyzdžiui, danai, islandai, suomiai, norvegai. Tuomet analizuojamas jų gyvenimo būdas, kultūriniai ir kiti aspektai, siekiant išsiaiškinti tos laimės paslaptis. Labai dažnai visoje šioje informacijoje dominuoja ir žodis hygge, kurio, beje, prasmę paaiškinti ne taip ir lengva – interpretacijų galite rasti labai daug. Tad kas yra hygge ir kaip tai sukurti savo namuose?
Hygge – kas tai?
Kalbant paprastai, hygge yra gyvenimo būdas, jo kokybė, apimanti šiauriečių gyvenimui būdingą šilumą, atsipalaidavimą, dėmesį namų jaukumui bei pasitenkinimą savo gyvenimu. Įdomu tai kad žodis hygge tarsi ir neturi vertimo, nes tai filosofija, gyvenimo būdas, jo suvokimas. Tikslaus atitikmens nėra ne tik mūsų kalboje, bet angliško taip pat. Jei vis tik labai norėtume tą atitikmenį surasti, gana artimas (bet tik artimas!) būtų jaukumas, laimė namuose, mat hygge atributai yra žvakės, šiltas pledas, židinys, šiltos arbatos ar kakavos puodelis ir pan.
Hygge tarytum būsena, dėl kurios mes jaučiamės saugūs, mus supanti šiluma, komfortas, raminanti aplinka. Visi šie aspektai yra paprasti, kuklūs ir nereikalauja didelių investicijų. Tad hygge filosofija remiasi tuo, jog laimė ir komfortas kuriami iš visai paprastų dalykų, to, ką turime.
Natūralu, jog labiausiai hygge dominuoja žvarbią žiemą ar vyraujant drėgniems ir vėjuotiems rudens orams, kai labiausiai trokštame jaukumo ir šilumos. Būtent hygge išgelbės nuo niūrumo už lango ir suteiks progą savo namuose būti apsuptiems laimės bei jaukumo. Galbūt nenuostabu, jog hygge praktikuojantys danai yra viena iš laimingiausių tautų pasaulyje, visiškai nepaisant to, kad saulė ir geras oras toje šalyje ne taip ir lepina.
Kas padės sukurti hygge savo namuose?
Kaip minėjome, geriausia tai, kad hygge nereikalauja didelių investicijų. Neretai visiškai užtenka to, ką turime namuose, arba to, iš ko galime lengvai pasigaminti šį tą skanaus, jaukaus, patogaus, mielo.
Norėdami savo namuose vadovautis hygge filosofija, vietoj ištaigingumo, prabangos rinkitės paprastumą, o madingus daiktus keiskite vintažiniais, rankų darbo, gyvenančiais antrą gyvenimą.
Laimės jausmą kurianti hygge filosofija ne tik matoma, ji taip pat jaučiama, užuodžiama, liečiama, girdima, ragaujama. Kaip realizuoti hygge savo namuose, yra nemažai variantų. Štai keli iš jų:
- Jaukus kampelis. Nebūtina visų namų paversti hygge filosofiją atitinkančiais, visiškai užteks ir vieno jaukaus kampelio, kuris spinduliuos patogumą, ramybę ir bus tikrų tikriausias atsipalaidavimo uostas. Čia gali įsikurti patogus fotelis su pagalvėlėmis ir minkštutėliu pledu, nedidelė lentynėlė knygoms, staliukas arbatos puodeliui ir gardžiam pyragui bei kelioms žvakėms. Tobula, jei šalia bus ir šilumos šaltinis, pavyzdžiui, krosnelė ar židinys.
- Minkšta tekstilė. Norėdami namams „įpūsti“ hygge, pasirūpinkite jaukiais, minkštais ir švelniais lovų, sofų užtiesalais, pagalvėlėmis, kilimais, prie krėslo ar fotelio galite tiesti ir papildomą – avies kailio – kilimą.
- Žvakės. Hygge labai dažnai siejama su žvakėmis, kurios skleidžia ir jaukumą, ir šilumą, o neretai ir aromatą.
- Knygos. Pastarosios tikrai asocijuojasi su laime, jaukumu, ramybe, kokybišku poilsiu. Juk laikas su knyga ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir praturtina, suteikia progą palikti nuošaly rūpesčius, nerimą keliančius dalykus ir pasinerti į visiškai kitą pasaulį. Knygos namuose gali įsikurti ne tik knygų lentynos – kelios mielai žiūrėsis prie miegamojo lovos, viena kita gali papuošti kavos staliuką, palangę ir pan.
- Vintažas. Vintažinis indų komplektas, žvakidė, paveikslo ar veidrodžio rėmas, sofos užtiesalas, drabužių kabykla ir daug kitų daiktų gali padėti sėkmingai ir lengvai kurti hygge.