Jauku namie

Kokią patalynę rinktis vaikų kambariui?

Kokią patalynę rinktis vaikų kambariui

Vaikų kambario įrengimas tėvelius paprastai skatina skirti dėmesio renkantis ne tik gražius, bet ir praktiškus, saugius baldus, tekstilės gaminius bei kitus dalykus. Šį kartą skirkime dėmesio vaikiškai patalynei: kokia geriausia, kokią patalynę rinktis vaikų kambariui, į ką atsižvelgti.

 

Kodėl svarbu patalynę vaikui rinktis atsakingai?

Vaikų odelė, ypač kūdikių, yra gana jautri, gležna, neretai vaikai linkę į alergijas, todėl pasirinkti tinkamą patalynę vaikui labai svarbu. Nors dažnu atveju vertinamas audinio dizainas, tačiau atsižvelgti į kokybę tiesiog būtina. Patalynė vaikui turi būti švelni, minkšta, natūrali, ji neturi dirginti odelės ar kelti kitokio diskomforto net ir tuomet, jei jis turi alergiją ar itin jautrią odą.

Šiame kontekste svarbu ir tai, kad gera patalynė svariai prisideda prie vaiko miego kokybės. O pastaroji labai reikšminga, mat gerai išsimiegojusi atžala bus kur kas geresnės nuotaikos, energingesnė.

 

Į ką atsižvelgti renkantis vaikišką patalynę?

Jei svarstote, kokią patalynę rinktis vaikų kambariui, ir žavitės įstabiais dizainais, neskubėkite. Nors akį paprastai traukia mielos spalvos, žavingi paveikslėliai, tačiau esminis pasirinkimo kriterijus yra audinys. Rinkitės tik iš tų variantų, kurie yra šimtaprocentinė medvilnė. Šis natūralus pluoštas tiks net ir naujagimiams, tai pat kūdikiams bei ūgtelėjusiems vaikams. Medvilnė žavi ne tik patvarumu, bet svarbiausia – švelnumu, minkštumu ir draugiškumu net labai jautriai, į alergijas linkusiai odai.

Rinkdamiesi įvertinkite ir tai, kokio dydžio patalynės užvalkalai reikalingi. Geriausia, jei jie bus nei per maži, nei per dideli, o tikslai tiks vaiko lovos čiužiniui, pagalvei ir antklodei. Tai svarbu, kad vaikas miego metu nejaustų diskomforto.

Patalynės dizainas – šiame kontekste pasirinkimą turėsite milžinišką, todėl nuspręskite, ar rinksitės vaiko mėgiamų spalvų užvalkalus, su jo mėgiamais personažais, ar galbūt prioritetą teiksite universaliems sprendimams.

Tiesa, paklodė ne visada įeina į patalynės komplektus, tad ją dažnai reikia pirkti atskirai. Labai patogus variantas vaiko lovai bus paklodė su guma. Juk ne paslaptis, kad vaikai dažnai miega neramiai, muistosi, vartosi, todėl guma patikimai laikys paklodę, ji nesusiraukšlės ir nekels vaikui diskomforto viso miego metu.

 

Koks audinys vaikiškai patalynei geriausias?

Jau minėjome, kad prioritetą verta teikti medvilniniams audiniams. Jie laidūs orui, tad vaikas neperkais, nesuprakaituos, jo odelė galės laisvai kvėpuoti. Medvilnė taip pat nedirgina, nealergizuoja odos. Taigi medvilninė patalynė vaikui užtikrins jaukų, saldų ir kokybišką miegą.

Atskiro dėmesio verta flanelė, kuris vaikų lovoms pasirenkama labai dažnai ir mėgiama tikrai pelnytai. Galima teigti, jog jos populiarumą lemia mažytis pūkelis, kurį turi šis audinys. Dėl jo flanelinė patalynė yra nepaprastai minkšta bei švelni. Tokioje ypač jauku miegoti vėsesniu metų laiku.

Vaikiškai patalynei idealiai tinka ir kartūnas. Tai irgi medvilninis audinys, kuriam būdingas drobinis pynimas. Kartūnas gana lengvas, malonus odai, o iš jo siūta vaikiška patalynė žavi plačia spalvų gama.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Spalvos miegamajame

Spalvos miegamajame

Spalvos mūsų namuose atlieka ne tik estetinę funkciją, tačiau drauge gali ir raminti, aktyvinti smegenų veiklą, padėti susikoncentruoti ar kt. Į spalvų poveikį atsižvelgti labai

Skaityti daugiau »
augalai vonios kambariui

Augalai vonios kambariui

Augalai patalpai suteikia gyvybės ir spalvų, tad kodėl šiais privalumais nepasimėgavus ir vonios kambaryje, tiesa? Daugelis vengia laikyti augalus vonioje: vieni to nėra net bandę,

Skaityti daugiau »