Jauku namie

Stovas gėlėms

Stovas gėlėms

Kiekvienuose namuose yra augalų, todėl stilingas stovelis neabejotinai pravers. Toks, kokį siūlau pasigaminti, nepriekaištingai derės farmhouse, rustic, vintage, skandinaviško stiliaus būste, tačiau sumaniai priderintas ar nudažytas, pavyzdžiui, metalo imitacijos dažais, stovas gėlėms gali skoningai įsilieti net ir į modernų, urbanistinį ar kitokį interjerą.

Stovui pagaminti reikės dviejų lentynų (naudotos klijuoto medžio plokštės iš Depo), tašelio (ilgį paskaičiuokite pagal stovo kojelių ilgius), apdailos juostelės su kampu (šiam stovui naudota medinė, bangelę turinti kampams skirta apdailos juostelė), lygios apdailos juostelės, medvaržčių, medienai skirtų klijų, šlifavimo popieriaus.

 

Visos medžiagos pirktos Depo.

 

Pirmiausia nuspręskite, kokio ilgio bus stovo kojelės ir ar jos eis 90 laipsnių kampu, ar bus pasvirusios. Mano atveju yra pasvirusios. Apatinė lentynėlė tvirtinasi tarp kojelių, todėl paskaičiuokite, koks atstumas tarp jų bus ir pagal tai susiaurinkite lentyną, jei ją turite platesnę (aš pirkau dvi vienodas: viršutinė reikiamo pločio, o apatinę reikėto siaurinti).

Visas dalis nugruntavau su Tikkurila Multistop gruntu. Šis puikiai tinka medienai, kadangi neleidžia pro dažus „prasimušti“ sakams, šakoms, medienos geltonumui.

Lentynas su kojelėmis susukau varžtais. Kadangi stovas gėlėms tokio rustic stiliaus, tai tie važteliai vaizdo negadina, juo labiau kad užsidažo. Jei reikia reprezentatyvaus vaizdo, tai kojelėms ir lentynoms sujungti galite naudoti medinius kaištelius arba medienos klijus.

Kitas žingsnis – imame lygius kraštus turinčią apdailos juostelę – ją naudosime „tvorelės“ viršui. Nuspręskite, kokio pločio bus Jūsų tvorelė (maniškė kiek platesnė už viršutinę lentyną). Pagal nustatytus matmenis išpjaukite keturis pagaliukus. Aš kampus supjoviau įstrižai, jei norite paprastesnio varianto, galite supjauti 90 laipsnių kampu ir sujungti. Tvorelės statiniams naudojau dailų kampą turinčią apdailos juostelę. Ją pjausčiau tokio ilgio gabaliukais, kokio aukščio tvorelės reikėjo. Juos reikia pjauti šiek tiek pasvirai, jeigu tvorelės viršus platesnis už lentyną. Šiuos pagaliukus klijavau medienai skirtais klijais.

Stovą nudažiau vienu baltų dažų sluoksniu. Naudojau Tikkurila, skirtą baldams. Lengvai pašveičiau paviršių ir nudažiau antru sluoksniu.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Virtuvinė spintelė

Virtuvinė spintelė

Virtuvėje mėgstu atviras lentynas, todėl ši lengvai atrado vietą. O ir pagaminti užtruko labai nedaug laiko. Todėl jei reikalinga paprasta kaimiško stiliaus virtuvinė spintelė su

Skaityti daugiau »
Televizoriaus spintelė

Televizoriaus spintelė

Kelerius metus svetainėje akis „badė“ paprasta spintelė iš Ikea. Nesakau, kad ji kažkuo bloga, tiesiog kuriant farmhouse stilių namuose ji nederėjo, o reikėjo kažko subtilesnio

Skaityti daugiau »
Miegamojo spinta

Miegamojo spinta

Jei jūsų miegamajame dar neįsikūrė miegamojo spinta arba atėjo metas senąją keisti nauja, galite ją pasigaminti patys – tokią, kokios norite, ir kur kas pigiau.

Skaityti daugiau »