Jauku namie

Atviros lentynos virtuvėje: Už ir Prieš

Atviros lentynos virtuvėje

Virtuvių interjero mados vis kinta, o mes turime plačias galimybes rinktis. Seniau retas kuris įsivaizdavo virtuvę be standartinio pastatomų ir pakabinamų spintelių komplekto. Dar visai neseniai išpopuliarėjo pilnai vieną ar kelias virtuvės sienas užpildantys baldai, kurie apima pastatomas spinteles, stalviršį ir aukštas, iki pat lubų siekiančias pakabinamas spinteles, sudarančias per visą sieną tarsi vientisą plokštumą. Šiandien, be minėto modernaus sprendimo, vietą virtuvėse atranda ir atviros lentynos. Vieni jomis žavisi, kiti žvelgia kiek skeptiškai.

Atviros lentynos virtuvėje – puiki vieta prieskonių indeliams, reprezentatyviems indams, birių produktų talpoms, žalumynų vazonėliams, kulinarinėms knygoms ir kitiems praktiškiems bei estetiką sustiprinantiems daiktams. Bet toks sprendimas turi ne tik privalumų. Aptarkime, atvirų lentynų virtuvėje privalumus bei trūkumus.

 

Atvirų lentynų virtuvėje privalumai

  • Atviros lentynos atrodo estetiškai, jaukiai ir padeda kurti romantika alsuojantį farmhouse, vintage ar panašų stilių.
  • Atviros lentynos vizualiai mažina erdvę, kas labai pasiteisina mažose virtuvėse.
  • Taip pat atviros lentynos virtuvėje yra praktiškas sprendimas užpildyti tuščią sienos plotą. Pavyzdžiui, jei turite sieną, ant kurios nekabinate spintelių ir ji yra tuščia, įkurdinkite kelias atvirtas lentynas – jos galės būti skirtos tiek indams, birių produktų indeliams ar kitiems virtuvėje naudojamiems daiktams, tiek ir puošybos elementams.
  • Atvirose lentynose viskas matoma, todėl greitai rasite tai, ko ieškote.
  • Kadangi kuriant interjerą neretam svarbi ir kaina, galime paminėti, kad, palyginti su pakabinamomis spintelėmis, atviros lentynos bus pigus sprendimas.

 

Atvirų lentynų virtuvėje trūkumai

  • Kad ir kaip dailiai atrodytų medinės, metalinės ar iš kitų medžiagų pagamintos atviros lentynos, visgi jos reikalaus kiek daugiau laiko priežiūrai. Kadangi bus matomos, turėsite nuolat rūpintis, kad ant jų nebūtų dulkių sluoksnio. Tad tokios lentynos nebus geriausias sprendimas tiems, kuriems virtuvės valymas nėra maloniausias darbas namuose.
  • Teks stebėti, ką dedate į atviras lentynas, rūpintis, kad daiktai būtų sudėti tvarkingai – chaosas tokiose lentynose nepageidaujamas, mat atviros lentynos ir jų turinys visuomet matomi. Bet sutikite, tai ne tik trūkumas – šis aspektas skatins laikytis tvarkos virtuvėje.
  • Atviros lentynos netiks tuo atveju, jei namuose kuriate minimalistinį interjerą. Žinoma, galima ant lentynų skirti vietą vos keliems daiktams, tačiau laikyti jas apytuštes nebus racionalu. Negana to, jau pats sienų ploto išnaudojimas lentynoms kiek prasilenkia su minimalizmo principais.

Tad nors atviras lentynas turinčios virtuvės įstabiai atrodo Pinterest, visgi prieš kabindami jas savo virtuvėje įvertinkite privalumus bei trūkumus, atsižvelkite į savo poreikius, gyvenimo būdą. Jei nuspręsite, kad atviros lentynos jums, – galite įsigyti arba pasigaminti patys.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Spalvos miegamajame

Spalvos miegamajame

Spalvos mūsų namuose atlieka ne tik estetinę funkciją, tačiau drauge gali ir raminti, aktyvinti smegenų veiklą, padėti susikoncentruoti ar kt. Į spalvų poveikį atsižvelgti labai

Skaityti daugiau »
augalai vonios kambariui

Augalai vonios kambariui

Augalai patalpai suteikia gyvybės ir spalvų, tad kodėl šiais privalumais nepasimėgavus ir vonios kambaryje, tiesa? Daugelis vengia laikyti augalus vonioje: vieni to nėra net bandę,

Skaityti daugiau »