Gyvenant mažesnėse erdvėse: nedideliame bute, kompaktiškame name ar panašiai, neretai susiduriama su iššūkiu, kaip įsikurti komfortiškai ir rasti viskam vietos. Tad daugiafunkciai baldai yra puikus sprendimas, suteikiantis galimybę mėgautis patogumu, estetika ir praktiškumu. Štai kelios idėjos mažoms erdvėms, kaip pasitelkus daugiafunkcių baldų sprendimus racionaliai išnaudoti kompaktišką erdvę.
Kodėl baldų daugiafunkciškumas aktualus šiandien?
- Mažėjantys būstai. Šiais laikais populiarūs nedideli, kompaktiški būstai. Tai puiki galimybė savus namus įsigyti tiems, kurie turi mažiau santaupų nuosavam būstui. Bet jų populiarumą lemia ir tai, jog daugelis gyvena tvariai, laikosi minimalizmo principų ir prioritetą teikia mažesnėms erdvėms, nedideliam daiktų kiekiui.
- Kintantis gyvenimo būdas. Nemažai žmonių dirba nuotoliniu būdu, tad gyvenamąją erdvę reikia pritaikyti ir darbui. Tai skatina ieškoti sprendimų, kaip namus įsirengti patogiai, jei jų plotas visai nedidelis.
- Tvarumas. Itin gajos tvarumo idėjos skatina ieškoti sprendimų, kaip gyventi turint mažiau daiktų. Šiame kontekste daugiafunkciškumas vaidina itin reikšmingą vaidmenį.

Daugiafunkciai baldai: kokie jie?
Pavadinimas išduoda, kad daugiafunkciu vadiname tą baldą, kuris turi kelias funkcijas. Pavyzdžiui, sofa, kuri išsilanksto į patogią lovą; sienoje pasislepianti lova; išsiskleidžiantys stalai; pufai su dėže daiktams; moduliniai baldai ar pan. Jų privalumas ne tik tas, kad turi kelias funkcijas – jie paprastai užima nedaug vietos, todėl idealiai tinka mažiems būstams.
Daugiafunkcių baldų privalumai ir trūkumai
- Privalumai. Tokie baldai leidžia efektyviai taupyti vietą. Pavyzdžiui, sofa ir lova, kaip du atskiri baldai, užimtų kur kas daugiau grindų ploto negu tik sofa–lova. Prie privalumų pridėkime ir tai, kad daugiafunkciai baldai suteikia progą namuose turėti mažiau daiktų, jie atrodo labai estetiškai, šiuolaikiškai.
- Trūkumai. Daugiafunkciai baldai neretai kainuoja kiek daugiau. Taip pat reikia turėti omenyje, kad jų mechanizmai (reikalingi išlankstyti, ištraukti, suskleisti ir pan.) dėvisi.

Idėjos mažoms erdvėms – atraskite vietą daugiafunkciams baldams
Mažų erdvių planavimas reikalauja nemažai kūrybiškumo, mat visi patalpoje esantys baldai turi būti ne tik gražūs ir stilingi, tačiau ir funkcionalūs. Štai kelios praktiškos idėjos, kaip išnaudoti kiekvieną namų kampelį:
- Sulankstomi biuro stalai. Idealus sprendimas dirbantiems iš namų: dieną toks stalas bus patogi ir erdvi darbo vieta, o po darbo sulankstytas jis visiškai neužims gyvenamojo ploto.
- Sulankstomas stalas virtuvei. Kompaktiškuose būstuose ypač nedaug vietos paliekama virtuvės zonai. Tačiau juk čia daiktų laikome nebe daugiausia, o ir patalpoje mėgsta susirinkti visa šeima. Sulankstomas stalas – labai gera išeitis taupant vietą. Nenaudojamą jį galima suskleisti ir laikyti prie sienos – taip jis paliks daugiau laisvos vietos judėjimui virtuvėje.
- Išskleidžiami valgomojo stalai. Suskleistas jis tiks kelių asmenų šeimai, o prie išskleisto susės didžiulė giminė ar bičiulių būrys.
- Lovos su vietomis daiktams. Lova su daiktadėže ar integruotais stalčiais, galvūgalis su lentynėlėmis bus puikus pasirinkimas, jei reikia daugiau vietos daiktams laikyti. Čia tilps patalynė, kita namų tekstilė, knygos ar kt.
- Sofos–lovos. Tai vienas iš populiariausių daugiafunkcių baldų. Suskleista ji bus patogi sofa, o išskleista – patogi miegojimo vieta svečiams. Taip pat šis baldas gali būti pasirinktas kompaktiškam vaiko kambariui.
- Pakeliamos lovos. Ypač mažuose būstuose praktiškas sprendimas – pakeliama ir į sieną įmontuojama lova. Naktį ji bus komfortiškas miego baldas, o ryte suskleista ir įmontuota į sieną visiškai neužims grindų ploto.
- Smulkūs baldai su vieta daiktams. Tai gali būti kavos staliukai su papildomomis lentynomis apačioje, pufai su dėže daiktams. Funkcionalus baldas, kuriame sutalpinsite nemažai daiktų, pavyzdžiui, vaikų žaislus, knygeles, pledus ar kitą tekstilę ir kt.
- Daugiafunkciai baldai vaikų kambariams. Gana dažnai butuose vaikų kambariai išties yra kompaktiški ir sutalpinti visus norimus baldus gali būti sudėtinga. Šioje patalpoje turi tilpti net kelios funkcinės zonos: daiktų laikymo, miegojimo, darbo, todėl labai svarbūs sprendimai, padėsiantys sutaupyti vietą ir užtikrinti vaiko komfortą. Šiuo atveju labai pasiteisina lovos, sujungtos su rašomuoju stalu; aukštos lovos, kurių pirmame aukšte – rašomasis stalas; rašomieji stalai, sujungti su lova ir daiktų laikymo sistema; ištraukiamos lovos, jei kambaryje gyvena du vaikai, ir t.t.

Maža erdvė – ne kliūtis gyventi patogiai ir mėgautis dailiu interjero dizainu. Funkcionalumo ir estetikos dermė sukurs jaukius, komfortiškus namus, kuriuose labai gera būti.