Jauku namie

Augalai vonios kambariui

augalai vonios kambariui

Augalai patalpai suteikia gyvybės ir spalvų, tad kodėl šiais privalumais nepasimėgavus ir vonios kambaryje, tiesa? Daugelis vengia laikyti augalus vonioje: vieni to nėra net bandę, bet mano, kad augalams čia ne vieta, o kiti jau bandė, tačiau nepavyko ir nėra linkę toliau eksperimentuoti. Visgi tiesa ta, jog augalai vonios patalpose gali augti labai sėkmingai, tik svarbu atsižvelgti į tai, kokios sąlygos jiems čia sudarytos. Jei patalpoje yra langas, galimybių pasirinkti tinkamą augalą visai nemažai. Kiek sudėtingiau tada, jei vonios erdvėje lango nėra, mat be šviesos augs labai mažai kuris augalas. Tad kokie tinka augalai vonios kambariui?

 

Augalai vonios kambariui, kuriame yra langas

Jei į vonią per langą patenka natūralios šviesos, tai augalų, kuriems tiks tokios sąlygos, yra nemažai. Svarbu tik renkantis atsižvelgti, kad konkretus augalas mėgtų drėgną aplinką.

 

Palmė

Šviesiame vonios kambaryje šis grakščiai besistiebiantis augalas, viliojantis dailiai linkstančiais lapais, atrodys labai išraiškingai. Ypač tiks patalpoms, kuriose norima egzotikos prieskonio.

 

Papartis

Šis augalas bus vienas iš geriausių sprendimų vonios kambariui, mat labai mėgsta drėgmę tiek savo vazonėlyje, tiek ir aplinkoje, todėl džiugins sodria žaluma.

 

Gebenė

Gebenė tikrai nedemonstruos daug įnorių. Jau vien todėl, kad ji beveik jų neturi. Jei patalpoje yra bent nedidelis langelis, apgyvendinkite čia gebenę ir mėgaukitės jos žaluma.

 

Vėzdūnė

Šios gėlės žavi sodriai žaliais lapais ir išskirtiniu baltu žiedu. Tokį dailų kontrastą kelkite į vonios kambarį. Pro langelį patenkanti šviesa, kiek drėgna aplinka labai patiks šioms gražuolėms. Verta paminėti ir vieną iš vėzdūnės savybių – sugerti drėgmę, tad vonioje vyraujanti drėgmė jai tikrai nebus iššūkis.

 

Orchidėjos

Taip daugelio mylimos, lepinamos ir gana įnoringomis laikomos orchidėjos labai tiks vonios kambariui. Juk šioms gėlėms patinka drėgmė, tad jos nestokojanti vonios patalpa gali tapti idealia terpe.

 

Chlorofitas

Jei domina augalai vonios kambariui, tai šis augalas – tikras drėgmės mylėtojas. Bet jam reikia ir bent trupučio šviesos. Todėl jei vonioje yra bent nedidelis langelis, chlorofitas mielai augs ir dalinsis savo žaluma.

 

Augalai vonios kambariui, kuriame nėra lango

Reikia sutikti, kad pasirinkimų tokiu atveju tikrai labai mažai.

 

Bromelija

Tamsiame vonios kambaryje visai neblogai gali augti bromelija, kuri nesibodi drėgnos aplinkos, o svarbiausia – nereikalauja saulės šviesos, todėl gali būti pasirinkta vonios kambariui, kuriame nėra lango.

 

Alavijas

Nors alavijas šviesą mėgsta, visgi gali augti ir lango neturinčiame kambaryje, bet tokiu atveju reikėtų pasirūpinti šiokia tokia dirbtine šviesa.

 

Trijuostė sansevjera

Tokioje patalpoje su dirbtine šviesa galite auginti ir grakščiai į viršų besistiebiančią trijuostę sansevjerą. Visai neįnoringas augalas vonios kambariui suteiks žalumos ir labai tiks įvairių stilių interjere.

 

Sukulentai

Neįnoringi, lengvai auginami, mažai priežiūros reikalaujantys sukulentai yra labai įvairūs, todėl ir jų poreikiai skirtingi. Tikėtina, jog atrasite ir tokių, kurie gali augti langų neturinčiame vonios kambaryje.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Spalvos miegamajame

Spalvos miegamajame

Spalvos mūsų namuose atlieka ne tik estetinę funkciją, tačiau drauge gali ir raminti, aktyvinti smegenų veiklą, padėti susikoncentruoti ar kt. Į spalvų poveikį atsižvelgti labai

Skaityti daugiau »