Jauku namie

Žydintys augalai terasai

Žydintys augalai terasai

Kalendorinis pavasaris, šiek tiek saulės bei šilumos ir nejučia imame kurti planus, kaip šį sezoną atrodys terasa, tiesa? Gyvybės ir spalvų šiai erdvei suteiks žydintys augalai terasai. O jų pasirinkimas išties įspūdingas: įvairių spalvų, žiedų dydžių ir formų, skirtingų poreikių bei žydėjimo trukmės. Pateikiame kelis populiarius ir neįnoringus žydinčius augalus, kurie įsikūrę terasoje pelnys daug simpatijų.

 

Pelargonijos

Sakysite, banalu? Tikrai ne! Juo labiau kad šių gėlių spalvų paletė gana plati, o žiedų kekių grožis terasą puošia iki pat šalnų. Svyrančios pelargonijos puikiai tiks pakabintiems krepšiams ar loveliams ant turėklų, o krūminės labai gerai atrodys vazonėliuose arba dideliuose vazonuose vienos bei su kitomis gėlėmis.

Pelargonijų poreikiai. Šios gėlės – saulės mėgėjos, taip pat reikia stebėti, kad neperdžiūtų dirvožemis. Jei norite, kad pelargonijos gausiai žydėtų ir šakotųsi, periodiškai apkarpykite. Beje, jei nukirptą šakelę įkišite į dirvožemį, ji gana greitai įsišaknys ir netrukus turėsite dar vieną papildomą augalą.

 

 

Žydintys augalai terasai
Nuotrauka Unsplash

 

Petunijos

Tai pakabinamų vazonų klasika, tačiau šios gėlės puikiai augs ir loveliuose ant terasos turėklų, taip pat ir pastatomuose vazonuose. Įstabiai atrodo vienos, tačiau dera ir su daugeliu kitų augalų, tad eksperimentuokite ir kurkite kompozicijas.

Petunijų poreikiai. Šiluma ir saulė yra tai, ką petunijos mėgsta labiausiai. Puiku, kad jos gana gerai susitaiko ir su vandens stygiumi, tad labi dažnai jų laistyti nereikės.

 

Žydintys augalai terasoje
Nuotrauka Pexels

 

Verbenos

Puikus pasirinkimas terasai, jei norite neįnoringo ir spalvų suteiksiančio augalo. Verbenos ilgai džiugins žiedais, todėl pasodinę į vazoną terasoje neturėsite sukti galvos, kuo jas po kurio laiko pakeisti.

Verbenų poreikiai. Šie žydintys augalai terasai – saulės mylėtojos, todėl pavėsyje jų neįkurdinkite. Neperlaistykite, tačiau ir neleiskite dirvai išdžiūti.

 

Nuotrauka Pexels

 

Našlaitės

Smulkiažiedės ir stambiažiedės našlaitės tobulai atrodys vazonuose ir loveliuose su kitais žydinčiais ar žaliuojančiais augalais. Šios gėlės daugeliui asocijuojasi su mėlyna ir geltona spalvomis, bet nustebsite, koks platus jų koloritas gali būti. Tad savo terasai suteiksite tokią spalvų paletę, kokia gražiausia jums. Našlaitės žiedais džiugins nuo pavasario iki pat šalnų.

Našlaičių poreikiai. Mėgsta saulę, tačiau puikiai augs ir daliniame pavėsyje. Didelių karščių metu žydėjimas gali sumenkti, tačiau nepamirškite laistyti ir tinkamai prižiūrėti, kad karščiams pasitraukus našlaitės vėl terasą puoštų gausiais žiedais.

 

Nuotrauka Pexels

 

Raktažolės

Rožiniai, geltoni, violetiniai ar kitų spalvų žiedeliai pasirodo pavasarį, vos tik labiau sušyla orai. Nors raktažolės puikiai auga ir atvirame grunte, jos įstabiai atrodys ir pastatomuose vazonuose terasoje ar loveliuose, tad bus mieli ir gražūs žydintys augalai terasai.

Raktažolių poreikiai. Mėgsta šilumą, tačiau jei reikėtų rinktis tarp tiesioginių kaitrių saulės spindulių ir dalinio pavėsio, jos rinktųsi pastarąjį. Stebėkite, kad neperdžiūtų dirvožemis.

 

Žydintys augalai terasai
Nuotrauka Pexels

 

Nasturtės

Galbūt dažnas dabar pagalvos, kad šios gėlės kelia aliuzijas su senoviniais darželiais, ir tai visiška tiesa. Nasturtės gėlynuose tikrai ne naujokės. Negana to, puikiai tinka ir loveliams bei vazonams. Specifinių poreikių neturi, prižiūrimos lengvai, žydi gausiai ir ilgai, o dar įdomiau tai, kad jos… valgomos!

Nasturčių poreikiai. Mėgsta šilumą, šviesą, puikiai auga saulėtoje vietoje, gana pakančios trumpoms sausroms, tačiau ilgesniam laikui palikti išdžiūvusio dirvožemio netreikėtų.

 

Nuotrauka Pixabay

 

Begonijos

Kai kam jos bus gana banalios, kitiems – atradimas, tačiau niekas nepaneigs, kad jų žiedai terasoje atrodo nepriekaištingai, o kur dar minimalūs šių augalų poreikiai! Ir tai dar ne visi jų privalumai – plati spalvų paletė dovanoja galimybę terasai suteikti norimo atspalvio „potėpių“.

Begonijų poreikiai. Čia labiau galėtume jas liaupsinti už poreikių nebuvimą – begonijoms patinka saulė, tačiau jos lengvai ištveria bei puikiai auga ir pavėsyje. Jos labai atsparios ir drėgmės stokai, tačiau vis tik norėdami puikaus augimo nepamirškite periodiškai jų laistyti.

 

Nuotrauka Unsplash

 

Lobelijos

Šios gražuolės tikrai yra tarp TOP augalų terasoms ir balkonams. Smulkūs žiedeliai gali nuspalvinti terasą rausvais, mėlynais, baltais, violetiniais akcentais. Pražydusios maždaug birželio mėnesį lobelijos terasoje žiedų negailės iki pat rugsėjo.

Lobelijų poreikiai. Šios gėlės mėgsta saulėtas vietas, pakenčia ir karštį, iš bėdos gali augti ir pusiau saulėtoje terasoje. Nuolat reikia patikrinti, ar neperdžiūvęs dirvožemis. Jei pastebite, kad lobelijos žydėjimas pasidarė menkesnis, apgenėkite augalą.

 

Nuotrauka Pexels

Lobuliarijos

Dar vienas gausiai terasoje žydėsiantis augalas, apdovanojantis erdvę akinamo baltumo žiedais. Pražydusi vasaros pradžioje – birželį, lobuliarija žiedų negailės iki pat šalnų.

Lobuliarijos poreikiai. Šios gėlės irgi mėgsta saulėtas vietas, gerai žydės ir pusiau saulėtoje zonoje, žiedų negailės net tada, jei bus labai karšta. Tačiau nepamirškite, kad laistyti lobuliariją reikės kone kasdien, o labai karštomis dienomis gal net ir ne po kartą. Jei pastebite, kad augalo lapai įgauna pilką spalvą, nedelsdami palaistykite ir augalas atsigaus.

 

Nuotrauka Pixabay

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai