Jauku namie

Kaip paruošti lauko baldus šiltajam sezonui?

Pagaliau pavasaris mus prisiminė – vis dažniau lepinanti saulė skatina pusryčius, pietus ar vakarienę, kavos puodelį ir mėgiamą knygą ar kompiuterį išsinešti į terasą. Tik prieš pradėdami aktyvesnį terasos sezoną, turite žinoti, kaip paruošti lauko baldus šiltajam sezonui. O paruošimui įtakos turi tai, iš kokių medžiagų baldai pagaminti.

 

Mediniai baldai

Mediniai baldai, jei terasa atvira, tikriausiai žiemai buvo padėti į garažą, sandėliuką ar kitą patalpą, kurioje jie apsaugoti nuo išorės poveikio. Ištraukę baldus apžiūrėkite, ar apsauginių medžiagų, pavyzdžiui, alyvos, dažų, sluoksnis dar tinkamas. Jei taip, valio – tereikia čiupti mikropluošto šluostę ir vandenį (galite įlašinti šiek tiek indų ploviklio). Nuvalykite baldus, nusausinkite. Jei ant baldų pastebite riebalų ar kitų sunkiau išvalomų dėlių, pasinaudokite specialiai tam skirtais valikliais.

Jei visgi baldų apsauginis sluoksnis jau nebeatlieka savo funkcijos tinkamai, reikės perdažyti ar alyvuoti iš naujo. Tam medį gerai nuvalykite ir tepkite naują apdailos sluoksnį – remkitės ant dažų ar alyvos pakuotės nurodyta naudojimo instrukcija.

Jei svarstote, medinius baldus geriau aliejuoti ar dažyti, tai geresnis variantas būtų aliejavimas, mat dažai sudaro plėvelę, tačiau į medieną neįsigeria. Nuo saulė ar kito aplinkos poveikio dažų plėvelė neretai skyla, taip atverdama labai palankias terpes mikroorganizmams. Aliejų irgi įtrinkite labai gerai, o perteklių nuvalykite, nepalikite. Prieš impregnavimą paviršių galima kiek sušiaušti švelniu švitriniu popieriumi.

Jei visgi baldus norite dažyti, tuomet prieš tai impregnuokite. Jeigu baldai jau buvo dažyti, seną dažų sluoksnį reikės pašalinti, tada medį nuvalyti ir tik tada dažyti naujai.

 

Nuotrauka Pexels

 

Plastikiniai baldai

Plastikiniai baldai dėl patrauklios kainos vis dar yra vieni iš populiariausių, taip pat jie ir gana lengvai prižiūrimi, todėl po žiemos daug triūso neturėsite. Jei spalva nepakitusi, užteks tokius baldus nuvalyti vandeniu ir indų plovikliu sudrėkinta mikropluošto šluoste. Jei visgi spalva kiek pakitusi ar yra kitų sunkiau pašalinamų nešvarumų, išbandykite vandens ir valgomosios sodos pastą arba sausą sodą.

 

Ratano baldai

Pastaruoju metu labai išpopuliarėję ratano baldai simpatijas pelno tiek dėl išvaizdos, tiek dėl patvarumo bei kitų aspektų, iš kurių vienas – nesudėtinga priežiūra. Tokių baldų rėmui paprastai naudojamas metalas, o atlošams, sėdimosioms dalims ratanas, primenantis medinių vytelių pynimą.

Dirbtiniam ratanui įtakos neturi nei temperatūrų svyravimai, nei saulės spinduliai, krituliai ar kitas poveikis iš aplinkos, todėl ir vasaros sezonui juos paruošti bus visai nesudėtinga. Reikės tik mikropluošto šluostės ir vandens (galite naudoti vandenį ir muilą) – suvilgykite šluostę, nuvalykite baldus ir palikite išdžiūti. Kadangi ratanas nėra labai imlus nešvarumams, tai ir sunkiau įveikiamų dėmių ant tokių baldų paprastai nepasitaiko. Nors daugeliu atvejų ratano baldams gali užtekti ir sausos šluostės dulkėms nuvalyti.

Verta apžiūrėti metalines baldų dalis ir įsitikinti, ar nėra rūdžių. Jei tokių pastebite, įsigykite ir naudokite rūdis neutralizuojančias priemones, taip pat pasirūpinkite profilaktika, kad užkirstumėte kelią baldų metalinių dalių rūdijimui.

 

 

Metaliniai baldai

Tokie lauko baldai demonstruoja patvarumą ir ilgaamžiškumą, negana to, tikrai nereikalauja nei specifinių žinių, nei laiko jų priežiūrai. Vanduo, muilas ir švelni šluostė – trijulė, kurios daugeliu atvejų visiškai užtenka metalinių lauko baldų priežiūrai. Jei norite šio tipo baldams suteiks daugiau atsparumo, periodiškai naudokite specialiai tam skirtą aliejų.

Po žiemos, jei baldai buvo palikti lauke, apžiūrėkite, ar nėra rūdžių.

 

Nuotrauka Pixabay

 

Minkštosios baldų dalys

Besidomint, kaip paruošti lauko baldus šiltajam sezonui, nereikėtų pamiršti ir tekstilės. Daugelis dabartinių lauko baldų turi pagalvėles sėdimosioms dalims ir atlošams – tai ne tik maksimalus komfortas, bet ir estetika, jaukumas. Puiku, jei pagalvėlių užvalkalai yra nuimami ir gali būti skalbiami – taip nesunkiai pasirūpinsite, kad terasos sezonas startuotų su švara ir gaiva. Kas kita, jei audinys nenusiima. Tokiu atveju įvertinkite, kokie nešvarumai yra ant tekstilės ir pasirinkite konkretaus pobūdžio dėmėms šalinti skirtas priemones. Pagalvėles plaukite rankomis arba skalbimo mašinoje, vadovaudamiesi instrukcijomis.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Kas yra hygge?

Matuojant, kuriose šalyse gyvena laimingiausi žmonės, paprastai tų sąrašų viršuje puikuojasi šiauriečiai, pavyzdžiui, danai, islandai, suomiai, norvegai. Tuomet analizuojamas jų gyvenimo būdas, kultūriniai ir kiti

Skaityti daugiau »

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai