Jauku namie

Terasos grindys: dažyti, aliejuoti ar impregnuoti?

terasos grindys

Net ir tobulai įrengta terasa praras dalį savo estetikos bei žavesio, jei jos grindys atrodys nereprezentatyviai. O kadangi ši terasos dalis gauna intensyvaus judėjimo, tai natūralu, kad dėvisi, o kur dar jas veikiančios aplinkos sąlygos: drėgmė, krituliai, temperatūrų svyravimas ir pan. Kad medinės terasos grindys atrodytų dailiai, turime jas tinkamai paruošti, o vėliau periodiškai pasirūpinti jų išvaizda. Ką rinktis: dažus, impregnantą ar alyvą?

 

Kodėl svarbu apsaugoti terasos grindis?

Dažniausiai prekyboje esančios terasinės lentos jau yra impregnuotos. Vieni tokią spalvą (paprastai ruda) ir palieka, kiti tokias lentas dengia alyva arba dažais tam, kad suteiktų kitokią spalvą, kuri, galimai, labiau derės prie kuriamo terasos stiliaus.

Medis – natūrali medžiaga, tad ją mėgsta pelėsis, grybai, kinivarpos ir pan. Tad terasinių lentų apsauga yra svarbi daugiau ne dėl dizaino, bet tam, kad suteiktų apsaugą medienai nuo minėtų nepageidaujamų „svečių“. Medienai neigiamą poveikį daro drėgmė, krituliai, intensyvūs saulės spinduliai blukina spalvą, ardo medienos paviršiaus struktūrą ir pan. Štai kodėl svarbu pasirūpinti terasinių lentų apsauga.

 

Terasos grindys: impregnavimo privalumai ir trūkumai

Terasinių lentų impregnavimas yra vienas iš svarbiausių aspektų ruošiant terasos grindis. Tiesa, jei mediena yra termiškai apdorota, tada impregnuoti nereikės. Tokiu atveju verta rinktis alyvavimą.

Impregnantas suteiks apsaugą nuo drėgmės daromo poveikio, apsaugos nuo pelėsio, grybų, taip pat medieną padarys nepatrauklią įvairiems ją mėgstantiems vabzdžiams. Impregnantų sudėtyje yra medžiagų, efektyviai saugančių terasos grindis ir nuo samanojimo. Dar vienas privalumas tas, kad impregnuoti nesudėtinga – lengvai tuo pasirūpinsite ir patys. Negana to, šiandien rinkoje rasite ir spalvą turinčių impregnantų, kas suteiks daugiau galimybių kurti norimą stilių.

Tiesa, tų spalvų spektras nėra toks gausus. Negana to, impregnantas įsigeria ir su laiku šiek tiek spalvą keičia, todėl terasos grindis kas kelerius metus reikėtų impregnuoti iš naujo.

 

Terasos grindys: alyvavimo privalumai ir trūkumai

Terasinių grindų dengimas alyva yra vienas iš populiarių sprendimų. Tik svarbu paminėti, kad alyvuoti reikia impregnuotas lentas. Alyva suteiks apsaugą nuo išorės poveikio, taip pat ir nuo smulkesnių mechaninių pažeidimų. Taip pat alyva terasos grindims gali suteikti ir norimą spalvą – šiandien jų pasirinkimas pagal koloritą gana platus. Tiesa, rinkdamiesi spalvą atsižvelkite į tai, kokios spalvos impregnantu lentos yra padengtos, kadangi tai gali lemti, kad alyvos spalva nualyvavus bus ne visai tokia, kokios tikitės. Verta paminėti ir tai, kad į alyva padengtą medieną sunkiau skverbiasi nešvarumai, tad terasos grindis bus lengviau prižiūrėti. Dar vienas privalumas – alyva įsigeria į medienos paviršių, ji nesudaro plėvelės.

Alyvavimo trūkumas tas, kad tai reikia daryti periodiškai, geriausia – porą kartų per metus: ruošiant terasą šaltajam metų laikui ir po žiemos, ruošiant terasą aktyviam naudojimui.

 

Terasos grindys: dažymo privalumai ir trūkumai

Kalbant apie privalumus, tai galėtume paminėti nebent galimybes pasirinkti kokią tik norite spalvą – dažų spektras kur kas platesnis, palyginti su alyva ar impregnantais. Tačiau dažymas traktuojamas kaip nelabai tinkamas pasirinkimas terasos grindims. Kodėl? Dažai į medieną neįsigeria, o tik sudaro plėvelę, kas nebus geras, ilgalaikis sprendimas. Dažyti vertikalius paviršius, pavyzdžiui, medines kolonas, sieną, turėklus galima, jei pasirinksite lauko sąlygomis tinkamus eksploatuoti dažus. Bet grindims tenka intensyvus judėjimas, tad dažai netiks. Jų sudaryta plėvelė nuo UV spindulių, medienos natūralaus judėjimo skyla, atsiranda plyšeliai per kuriuos patenka drėgmę. O kadangi dažas neįsigeria į medieną, tai tie plyšeliai tampa puikia terpe mikroorganizmams, vabzdžiams.

 

Svarbu

Terasos grindis, kaip minėjome, veikia drėgmė, UV spinduliai ir kitas aplinkos poveikis, taip pat gali atsirasti mikroorganizmų, įtakos turi ir mechaninis poveikis, tad natūralu, kad terasines lentas periodiškai reikės atnaujinti. Prieš impregnuojant ar alyvuojant senas terasos grindis, jas būtina kruopščiai išvalyti. Tam pasinaudokite aukšto slėgio plovyklomis – pamatysite, kokius stebuklus gali padaryti tiesiog vandens srovė.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai