Jauku namie

Dekoravimo klaidos TOP10

dekoravimo klaidos

Namų dekoravimo klaidos gali pasitaikyti iš nežinojimo, o taip pat ir norint vienoje patalpoje sutalpinti daug širdžiai mielų aksesuarų. Pateikiame dešimt dažniausiai pasitaikančių namų dekoravimo klaidų, kurias žinodami galėsite lengviau susikurti stilingą ir dailų interjerą namuose.

Neproporcingi baldai

Prieš keliaudami į baldų saloną ar planuodami juos įsigyti internetu tiksliai išmatuokite kambario erdvę ir baldus pirkite būtinai į tai atsižvelgdami. Svarbu, kad baldai nebūtų per maži patalpai, o taip pat ir nebūtų pernelyg masyvūs, kas kurs sunkumo jausmą, optiškai dar labiau spaus erdvę.

Funkcionalumo nepaisymas

Kuriant savo būstą labai svarbus funkcionalumo aspektas – tai leis įsikurti ne tiks stilingai, jaukiai, bet ir komfortiškai. Įkurdinkite tik reikalingus baldus, tokius, kurie atliks praktinę funkciją ir bus naudojami. Klaida yra apsikrauti nenaudojamais baldais, kurie stovi tiesiog dėl grožio ar todėl, kad  „buvo akcija“ ir pan. Jei erdvė itin kompaktiška, tikslinga rinktis daugiafunkcius sprendimus ir taip racionaliai taupyti plotą.

Netinkamas apšvietimas

Tai viena iš dažniausių klaidų, kuri bus susijusi ir su patogumo stoka, ir su stiliaus trūkumu. Įprasta, kad pagrindinis šviesos šaltinis įrengiamas ant lubų: įmontuojamas ar pakabinamas. Didesnėje erdvėje vien lubinių šviestuvų gali nepakakti, todėl reikėtų pasvarstyti ir papildomus šviesos šaltinius. Šioje vietoje labai svarbu neperlenkti lazdos ir nepasirinkti daug skirtingų tipų šviestuvų.

Nekokybiški baldai

Suprantama, baldai yra nepigus pirkinys, juo labiau tada, kai jų reikia daug vienu metu. Tačiau baldams taupyti tikrai nereikėtų, mat įsigiję kokybiškus, kurie daugeliu atvejų kainuos daugiau, jais džiaugsitės kur kas ilgiau nei nusipirkę pigius, negana to, jie bus patvarūs, stabilūs ir atrodys reprezentatyviai net ir ilgiau eksploatuojami.

Netvarka

Šiandien parduotuvėse galime rasti tokią didelę įvairovę dekoravimo priemonių, kad tikrai kyla pagrįsta rizika įsigyti daugiau, nei reikia. Ką daryti, jei ir kelių tipų žvakės labai vilioja, ir pastatoma lempa atrodo patraukliai, o kur dar žalumą dovanojantys augalai, stilingi pinti krepšeliai, rėmeliai nuotraukoms ir daug kitų elementų, kuriuos neretai norime sutalpinti į atviras lentynas, ant komodos, židinio atbrailos ar kitose matomose vietose. Venkite to, rinkitės tik tarpusavyje derančius daiktus, nenaudokite daug dekoravimo elementų.

Įvairių laidų, smulkmenų ir kitų daiktų tvarkai įsigykite specialių dėžučių, maišelių, kurie padės lengvai palaikyti tvarką namuose.

Per daug puošnumo

Esate girdėję, kad neretai mažiau yra daugiau? Taigi nepadarykite tokios dekoravimo klaidos, kai visko per daug. Vienoje patalpoje nekurkite kelių jaukių, reprezentatyvių kampelių, nesistenkite užpildyti paveikslais ar kitais elementais kiekvienos sienos ir pan. Nepamirškite minimalizmo – jis visuomet pasiteisina, ypač tvarkos kontekste.

Nuotraukų gausa

Vis dar kai kurie mėgsta namuose demonstruoti savo, šeimos, artimųjų, gamtos ar kitokias nuotraukas: kabinti ant sienos, statyti ant komodos ar kt. Suprantama, jog tai jums brangu, tačiau namuose skirkite tik kelias konkrečias vietas nuotraukų demonstravimui.

Nesuplanuotas dekoravimo priemonių pirkimas

Prieš keliaudami pirkti dekoravimo priemonių įvertinkite, koks koloritas dominuoja, kokį stilių kuriate, kokio rezultato norite. Geriausia dekoravimo priemones pirkti iškart visas vienu metu ir taip tarpusavyje derinti dar pardavimo vietoje.

Per maži kilimai

Kilimas po valgomojo stalu, bet ne po kėdėmis, mažas kilimas vidury svetainės, kilimėlis po kavos staliuku – tokie ir panašūs sprendimai traktuojami kaip dekoravimo klaidos. Jei kilimas pasirenkamas valgomojo zonai, jis turi būti pakankamo dydžio, kad ant jo tilptų ir stalas ir kėdės jas atitraukus. Jei kilimas renkamas svetainei, jis turi palįsti po visais baldais ir pan. Nesirinkite per mažų kilimų!

Netinkamai parinkta sienų spalva

Išsirinkti spalvą iš pateikiamų palečių prekybos centruose gana sudėtinga. Atrodo, tobulai tinkanti spalva nudažius skiriasi net kelias tonais. Todėl visada verta įsigyti mažą patikusių dažų talpą, pabandyti namuose padažyti jais sieną mažai matomoje vietoje ir tik tada pirkti reikalingą kiekį. Spalvas derinkite prie baldų, tekstilės, aksesuarų.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai