Jauku namie

TOP 10 idėjų suteikti namams jaukumo

kaip sukurti jaukius namus

Namai yra mūsų atsipalaidavimo, privatumo, poilsio oazė. Tad jaukumas čia būtinas, o ypač jo norime žvarbų rudenį ar šalčio nestokojančią žiemą. Ką daryti, jei pristigote idėjų, kaip sukurti jaukius namus? Atsipalaiduokite – pateikiame dešimt paprastų variantų, iš kurių bent keli tikrai tiks Jums ir leis lengvai įpūsti jaukumo savo būstui ar kažkuriam jo kampeliui.

 

Pagalvėlės

Jei svetainėje ant sofos nėra pagalvėlių, pasirūpinkite, kad jos čia išsirikiuotų. Šie minkšti akcentai yra tikrų tikriausias jaukumo garantas. Geriausia derinti poros ar trijų dydžių pagalvėles, gali skirtis jų tekstūra, bet pastaroji turėtų derėti prie sofos ir kitų tekstilės gaminių patalpoje.

 

Sofos užvalkalas

Jei Jūsų sofos užvalkalas keičiamas, galbūt verta pagalvoti apie naują? Kartais gali reikėti vos vienos tokios detalės ir kambarį užlies jaukumo banga. Rustic, vintage, farmhouse stiliuose itin dailiai atrodo languoti, gėlėti, švelniais dryžiais marginti užvalkalai. Puikus sprendimas bus ir vienspalvis, jei pagalvėles rinksitės raštuotas. Prioritetą teikite natūraliems audiniams – jie svariai prisideda kuriant jaukią, šiltą atmosferą kambaryje.

 

Kilimai ir kilimėliai

Net jei patalpoje yra pagrindinis kilimas, tikrai gali atsirasti vieta ir stilingam, minkštam, jaukiam kailiniam ar pintam kilimėliui. Jį galite tiesti prie lovos, šalia pufo, fotelio, supamojo krėslo ar pan.

 

Patalynė

Prioritetą teikite natūraliems audiniams. Jaukumo suteiks medvilnė, elegancijos dovanos linas, o šaltą žiemą maksimalų jaukumą miegamajame užtikrins minkštutėlė ir švelni flanelinė patalynė.

 

Užuolaidos

Jei dėl jaukumo įprastoms užuolaidoms reikėtų konkuruoti su ritininėmis užuolaidomis, žaliuzėmis ar kitais šiuolaikiškais langų dekoro elementais, tai neabejotinai laimėtų paprastos užuolaidos. Jos patalpai suteikia daug jaukumo, sušvelnina įspūdį. Jei nenorite masyvių naktinių užuolaidų, galite kabinti tik lengvo audinio plonytes dienines. Visgi gėlėtos, medvilninės, aksominės, lininės naktinės užuolaidos tikrai pelnys jaukumo taškų Jūsų patalpai.

 

Blausus apšvietimas

Apšvietimo aspektas jaukumo kontekste labai reikšmingas. Be pagrindinio šviesos šaltinio, pasirūpinkite ir blausesniu, švelniu apšvietimu. Tam puikiai tiks girliandos, žvakės, stalinė lempa ir pan.

 

Tekstilė virtuvėje

Kartais manoma, kad virtuvėje jaukios zonos sukurti neįmanoma, mat ši patalpa yra praktiška, čia nuolat vyksta maisto gaminimo procesai ir apie jaukumą nėra net kalbų. Bet tai netiesa! Ir ši namų erdvė gali būti net labai jauki. O tam tereikia pasikliauti tekstilės galia. Patieskite dailų kilimėlį ar vintažinį takelį, ant orkaitės rankenos pakabinkite porą skirtingo dydžio medvilninių rankšluosčių, vieną padėkite šalia kriauklės. Pasirūpinkite ir kėdžių pagalvėlėmis, kurios bus ir stilingas, ir drauge patogumo suteiksiantis elementas. Na, štai – virtuvėje iškart taps vizualiai šilčiau ir jaukiau.

 

Nuotraukos

Svarstydami, kaip sukurti jaukius namus, nepamirškite nuotraukų. Įrėminkite savo, šeimos, brangių žmonių nuotraukas ir pakabinkite ant sienų, pastatykite ant židinio atbrailos, komodos, lentynos. Tai labai daug jaukumo teikiantis akcentas. Jei nenorite naudoti nuotraukų, tiks ir iš interneto atspausdinti aukštos kokybės paveikslėliai. Pastaruosius galite rinktis pagal metų laiką ar norimą tematiką.

 

Atviros lentynos

Tiek virtuvėje, tiek svetainėje, miegamajame, prieškambaryje ar kitoje erdvėje jaukumo suteiks viena kita pakabinama lentyna. Jos gali priglausti nemažai dailių akcentų, o drauge ir užpildyti tuščias sienas, kas yra labai didelis jaukumo priešas.

 

Skaitymo kampelis

Tai tiesiog būtinas sprendimas, jei norite suteiksi maksimalų ramybės, švelnumo akcentą svetainei, miegamojo ar kitai erdvei. Patogus fotelis ar supamas krėslas, minkštas kilimėlis prie jo, pastatomas šviestuvas, pagalvėlė, švelnutėlis pledas – štai, Jūs turte tobulą skaitymo kampelį, kuris bus ir reprezentatyvus, ir neabejotinai taps viena iš mėgiamiausių vietų namuose.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai