Jauku namie

Kaip originaliai tvirtinti lentynas?

kaip originaliai tvirtinti lentynas

Atviros lentynos išgyvena tikrą renesansą, sulaukia labai daug simpatijų ir įsikuria tiek vintažinio, farmhouse, tiek moderniuose būstuose. Tačiau net ir toks populiarus sprendimas gali tapti išskirtiniu, jei lentynas pritvirtinsite ne įprastai, bet kažkaip kitaip. Pateikiame kelias idėjas, kaip originaliai tvirtinti lentynas, galbūt kažkurią prisijaukinsite ir jūs.

 

Pasinaudokite virvėmis

Toks tvirtinimas labai tiks kaimiško, farmhouse, Provanso, boho stiliaus interjere, bet parinkus tinkamą virvutę sėkmingai įsilies ir į skandinavišką ar net urbanistinį. Paprastas būdas panaudoti virvę – lentynos siauresniuose šonuose padaryti skylutes, praverti virvutę, apačioje po lentyna surišti jos galiukus (padaryti mazgus). Galite patys reguliuosi, kokio ilgio virvutę rinktis. Kabinkite ant kabliukų, kurių pasirinkimas rinkoje itin platus, tad rasite tinkamą skirtingiems interjerams.

 

Lentynos virsta kopėčiomis

Įvertinkite lentynų skaičių ir ilgį, pasirinkite du reikiamo ilgio tašelius arba dailylentes ir iš jų bei lentynų sumeistraukite kopėtėles. Tokiu atveju lentynos bus ne įprastai prisuktos prie sienos, bet sudarys kopėčias, kurias galite tvirtinti prie sienos ar tiesiog atremti.

 

Grandinių akcentai

Jei netinka variantas su virvėmis, lentynas galite tvirtintu naudodami grandines. Pastarąsias prikabinkite prie lentynos, o jų viršų galite specialiais laikikliais tvirtinti prie sienos, lubų arba aukščiau esančios lentynos, jei kabinsite jas vieną po kita. Jei tvirtinimas su virvėmis kabiau tinka kaimiškam stiliui, tai metalinės grandinėlės tobulai įsilies į modernų, urbanistinį, šiuolaikišką, minimalistinį interjerą.

 

 

Nuotrauka Pexels

 

Standartų laužymas

Įprasta atviras lentynas kabinti lygiai, tačiau jei domina, kaip originaliai tvirtinti lentynas, ir norite šio to unikalaus ir drąsesnio, pamirškite apie įprastus sprendimus. Kabinkite lentynas kiek įstrižai, galite suformuoti tam tikrą formą, geometrinę figūrą ar pan. Žinoma, reikia žinoti, kad tokios lentynos bus mažiau funkcionalios, nes ne ant visų galėsite dėti daiktus arba jos bus netalpios.

 

Nuotrauka Unsplash

Didesnėms erdvėms

Jei patalpa, kurioje montuosite lentynas, yra pakankamai erdvi, galite rinktis tokį variantą – lentynas tvirtinti prie sienos ne ilguoju šonu, bet atvirkščiai – trumpuoju. Tai reiškia, kad lentynos bus labiau atsikišusios į patalpą. Toks variantas bus originalus, jei lentynų yra kelios, – dėliokite jas laipteliais – bus puiki laiptų imitacija.

 

Nuotrauka Pexels

 

Prikeltos antram gyvenimui

Šiais laikais labai gajos tvarumo idėjos, kurių kontekste dažnas mėgsta antram gyvenimui prikelti ilgą amžių skaičiuojančius daiktus. Tad jei norite originalios lentynos bei mėgstate atnaujinti senus baldus, pasižvalgykite senos sekcijos, komodos, indaujos. Dažnai tokie baldai būdavo sudaryti iš dalių, tad kai kurias iš jų galite panaudoti kaip lentynos alternatyvą. Pavyzdžiui, dažna spintelė, veidrodžio staliukas turėdavo dalį su lentynėlėmis ir stumdomais stiklais – tai bus šaunus variantas pakabinamai lentynai.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai