Jauku namie

Farmhouse interjeras: 10 patarimų. I dalis

Farmhouse interjeras virtuvėje

Farmhouse interjeras žavi paprastumu, šviesiu koloritu, medžio, tekstilės kuriamu jaukumu. Jei norite tokį stilių sukurti savo namuose, tam nereikės didelių išlaidų ar daug Jūsų laiko. Štai keli aspektai, ką turite žinoti.

 

Kaimiška apdaila

Nepriklausomai nuo to, ar namuose norite kurti tradicinį kaimišką, ar kiek modernesnį farmhouse stilių, labai svarbus aspektas yra apdaila. Daugeliu atvejų pasirenkamas medis, populiarūs ir tapetai, taip pat mūro sienos (pastarosios gali būti net labai nelygios, tarsi apgadintos ir pan.). Neretai šio stiliaus interjere paliekami matomi mediniai balkiai ir / ar sijos, tampančios išskirtiniu žavingu akcentu. Be sienų ir lubų, kalbant apie apdailą svarbu paminėti ir grindis. Joms gali būti naudojamos medinės lentos, taip pat populiarus parketas, plytelės.

 

Mediniai akcentai

Dažnai farmhouse sienoms pasirenkama balta spalva. Nustebtumėte, kokį akcentą gali suteikti keli mediniai elementai tame baltame fone, pavyzdžiui, masyvus medinis stalviršis, medinės atviros lentynos virtuvėje, mediniai paveikslų rėmai ar pan.

 

Metalas farmhouse interjere

Žvalgydamiesi po šio interjero nuotraukas dažnai galime pamatyti ir metalo akcentų. Tiesa, jų nėra daug, metalas čia nebus dominuojantis, tačiau emaliuoti, sendinto metalo ir panašūs elementai atrodo labai žavingai. Virtuvei galite rinktis metalinius samčius ir panašius įrankius, lentynų laikiklius, ąsotėlius, kambaryje puikiai įsilies metalinės žvakidės, lempų stovai, prieškambaryje vietą atras metalinės kabyklos ir pan. Nebijokite derinti skirtingų atspalvių. Moderniam farmhouse stiliui puikiai derės juodo metalo elementai.

 

Prioritetas neutralioms spalvoms

Balta, pilkšva, rusva, šviesiai ruda, kreminė ir panašios spalvos tobulai tinka farmhouse interjerui. Šviesūs atspalviai dėkingi ir tuo, kad jų fone išryškėja dekoro elementai, o pats šviesus fonas nevargina. Todėl turėsite labai platų aksesuarų pasirinkimo spektrą – galėsite kurti harmoningus derinius arba įgyvendinti kontrastingus sprendimus. Aksesuarų paletė gali būti labai plati: nuo švelnių melsvų, rožinių, violetinių akcentų iki raudonų, tamsiai mėlynų, ryškiai žalių, oranžinių ir kt. Tiesa, visgi dažniau pasirenkami prigesinti, švelnūs tonai.

 

Pasiduokite tekstūrų įvairovei

Farmhouse interjeras tikrai neriboja tekstūrų pasirinkimo kontekste, todėl turėsite daug laisvės derindami baldus ir aksesuarus. Kalbant apie baldus, tai čia tobulumo neieškokite – šiam stiliui idealiai tiks mediniai baldai, turintys įbrėžimų, skilimų ir kitų netobulumų. Tekstilės spektras irgi neįtikėtinai platus, tačiau prioritetą teikite natūraliems pluoštams, pavyzdžiui, medvilnei, linui. Derinkite lygius audinius su mezgimo raštais, kailiais ir pan. Jei baiminatės eksperimentuoti ir derinti skirtingas tekstūras, prioritetą teikite neutraliems šviesiems atspalviams – tokiu atveju pasirinkus vientisumą spalvų kontekste liks kur kas mažiau galimybių suklysti su tekstūromis.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Farmhouse interjeras

Farmhouse interjeras: koks jis?

Interjero stilių įvairovė labai plati, tačiau jau kuris laikas kaimiško „prieskonio“ turinčių interjero gerbėjų simpatijas užkariauja farmhouse interjeras, žavintis natūralumu, paprastai šviesių spalvų palete ir,

Skaityti daugiau »