Jauku namie

Kalėdinis dekoras: girliandos

kalėdinis dekoras

Įsisiūbavęs gruodis neabejotinai atneša nemažai chaoso ir sumaišties, ypač kalbant apie dovanų rinkimą ir pirkimą, tad pasirūpinkite, kad namuose jus suptų šiluma, jaukumas bei estetika. Svarbu, kad namai būtų jūsų atsipalaidavimo oazė, kurioje pailsėsite nuo įtampos ir šventinio šurmulio. Štai keli patarimai, kaip namus papuošti girliandomis bei sukurti jaukumą, neskiriant kalėdiniam dekorui daug savo laiko ir finansinių išlaidų.

 

 

Lempučių girliandos

Koks gi kalėdinis dekoras be švieselių, tiesa? Neperspauskite, tačiau ir labai savęs nevaržykite. Įstabiai atrodo burbuliukų ar kriaušės formos lempučių girliandos ant lubų. Pastarosios – didesnės – puikiai tiks farmhouse, rustic, skandinaviško stiliaus būste, o štai mažesni burbuliukai ar visai minimalistinės švieselės idealiai derės moderniame, šiuolaikiškame, minimalistiniame, urbanistiniame interjere.

Lempučių nepagailėkite ir kalėdinei eglutei – čia jos tikrai turėtų atrasti vietą.

Jei namuose turite arkas, laiptų turėklus, kolonas galite girliandomis dekoruoti ir juos. Tačiau ne viską – pasirinkite, kas taps puošniais akcentais.

Ne mažiau svarbus klausimas, kokios spalvos švieseles rinktis? Šalto atspalvio lemputės atrodys estetiškiau, o šilto geltono atspalvio girlianda visada demonstruos maksimalų jaukumą. Galite rinktis ir spalvotas girliandas, tačiau šiuo atveju derinkite jų koloritą prie kitų dekoracijų, interjere vyraujančių spalvų. Nereikėtų padaryti didelio spalvų mikso, mat bus nebestilinga.

 

Eglišakių girliandos

Labai paprastas sprendimas, bet koks efektingas! Tiesa, šiuo atveju turite du pasirinkimus: gyvų eglišakių girlianda arba dirbtinių. Abu variantai turi ir savų privalumų, ir trūkumų, tad spręsti jums. Gyvos eglės, kėnio, pušies, tujos šakelės atrodo labai dailiai, negana to, jei girliandą kursite patys, tai dar ir šventiškai, smagiai praleisite laiką. Tačiau reikia numatyti, kad ilgai toks kalėdinis dekoras reprezentatyvus nebus, mat spygliukai džius, kris, keis spalvą.

Kitas variantas – dirbtinių eglišakių girlianda. Jei esate prieš dirbtinius augalus ir žalumą namuose, jums greičiausiai šis variantas nebus priimtinas. Tačiau visgi pagalvokite – šiandien prekyboje galima rasti labai dailių ir itin tikroviškai atrodančių dirbtinių augalų, taip pat ir eglišakių girliandų, o jei dar įvertintume jų ilgaamžiškumą, tai galbūt variantas visai viliojantis? Tokias girliandas irgi galite puošti lemputėmis, žaisliukais, džiovintomis apelsinų riekutėmis, cinamono lazdelėmis, varpeliais, puikius derinius eglišakių girliandos sudaro su kalėdinėmis kojinėmis.

Eglišakių girliandas įkurdinkite virš langų, ant laiptų turėklų, puoškite jomis namų arkas, židinio (jei nekūrenamas) atbrailą.

 

Kalėdinis dekoras

 

Eglišakių girliandos alternatyva

Ši įprastos žalios eglišakių girliandos alternatyva bus itin paprasta, ją galite pasigaminti visiškai nemokamai, bet efektas garantuotas. Iš miško ar sodo parsineškite šaką. Atsižvelkite į tai, kad ji būtų sausa, nebėgtų sakai. Puiku, jei toji šaka bus ne tiesi, o šiek tiek kreivoka. Iš abiejų jos galų pririškite po virvę, už kurių šaką pakabinsite. Šaką dekoruokite taip, kaip gražiausia jums, bet pagal koloritą labiau tiks natūralių, žemės spalvų dekoracijos: kankorėžiai, cinamono lazdelės, apelsinai, riešutai ir pan. Įvertinkite tai, kad medis – natūrali medžiaga, tad ši dekoracija daugiau tiks jaukiame, kaimiškame, farmhouse, taip pat skandinaviško, boho stiliaus interjere.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai