Jauku namie

Kodėl namų dekoravimas svarbus?

Kodėl namų dekoravimas svarbus

Interjero kontekste vis reikšmingesnis vaidmuo tenka dekoravimui. Sakysite, ką gali pakeisti kelios pagalvėlės ar augalas dailiame vazonėlyje? O jūs pabandykite ir įsitikinsite, kad net ir toks minimalus pokytis gali suteiks jaukumo prieskonį jūsų namų erdvei. Tad pateikiame kelis aspektus, atsakančius į klausimą, kodėl namų dekoravimas svarbus.

 

Namuose turi būti gera

Daugelis namuose praleidžia nemažai laiko, tad natūralu, kad čia norime komforto, jaukumo, taigi nebus pageidaujami erzinantys, diskomfortą keliantys daiktai. Parinkdami dekoro priemones atsižvelkite į tai, kas jums kelia geras emocijas, ką norite matyti kiekvieną dieną. Namuose mus turi supti daiktai, kurie yra malonūs, patinkantys ir leidžiantys jaustis gerai.

 

Namai – mūsų asmenybės dalis

Visiškai neperdedame sakydami, jog namai yra dalis mūsų tapatybės. Juk ne be reikalo vieni gerai jaučiasi tamsaus kolorito supami, kiti dievina šviesų interjerą, kai kurie negali pakęsti daiktų gausos, o štai kiti mėgsta užpildyti kone kiekvieną lentyną, kampą, atbrailą ir pan. Taigi nevaržykite savęs, paklauskite, kas jums gražu, kas atspindi jūsų vidų, vertybes ir tuos daiktus įkurdinkite interjere.

Ar yra tekę girdėti, jog tai, kas jums patinka, niekada neišeina iš mados? Vadovaukitės tuo.

 

Namai – jūsų istorija

Ar kada pastebėjote, kad užėjus į kito žmogaus namus ir apžvelgus jo būstą, galima labai daug apie tą žmogų pasakyti? Štai kodėl namų dekoravimas svarbus. Tai – jūsų istorija, kurią pasakoja ant sienų kabantys paveikslai, parinkta baldų stilistika, tekstilės spalvos bei raštai, knygos ar kiti dekoro elementai.

 

Dekoras veikia nuotaiką

Namų dekoravimas svarbus dar ir todėl, kad neretai tos, regis, nereikšmingos detalės gali turėti didelė įtakos jūsų nuotaikai. Pavyzdžiui, grįžus po sunkios darbo dienos, įtempto susitikimo ar tiesiog turint problemų kartais užtenka pažvelgti į šeimos nuotraukas ant židinio atbrailos ar įsisupti į jaukų pledą su mėgiama knyga ir nuotaika bent vienu lygiu kilsteli aukštyn.

Namai turi teigiamai veikti emocinę būseną, tad apsvarstykite, kas jums kelia nuotaiką ir drąsiai tai įkurdinkite interjere. Vieniems tai bus knygų lentyna, kitiems rožinė kambario siena, dar kitiems minkštutėlės pagalvėlės, žvakių kompozicija, augalai, masyvūs meno kūriniai ar kita.

 

Tai leidžia individualizuoti erdvę

Šiandien dažnas perka masinės gamybos baldus, virtuvės komplektus gamina gana panašaus stiliaus, todėl nenuostabu, jei užsukę pas vienus draugus į svečius išvysime kitų bičiulių būste jau matytą baldų komplektą. Suprantama, baldų gamyba pagal užsakymą yra gana brangus malonumas, kuris įkandamas ne visiems. Todėl būtent dekoro elementai yra unikalūs ir nebrangūs įrankiai, padėsiantys individualizuoti savo namus bei suteikti jiems unikalų stilių.

 

Patarimas

Kad ir koks svarbus dekoravimas bei jo nauda ne tik interjero koncepcijai, bet ir mūsų savijautai, atminkite, kad yra gana plona riba tarp dekoro ir muziejaus įvaizdžio. Ką turime omenyje? Nedemonstruokite namuose labai daug tų daiktų, kurie atlieka tik reprezentacinį vaidmenį. Kiekvienas dekoro elementas turi atlikti savo pagrindinę funkciją, tik tada sukursite ne tik dailią, bet ir jaukią aplinką namuose.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai