Jauku namie

Kaip papuošti Velykų stalą: dekoro idėjos

Po niūrios žiemos atslinkęs pavasaris visuomet nuteikia labai pakiliai, jei orai leidžia, džiaugiamės bundančia gamta bei laukiame vienos iš gražiausių metų švenčių – šv. Velykų. Greičiausiai daugelis iš jūsų jau pradeda rinkti idėjas, kaip papuošti Velykų stalą. Vieni sklaido žurnalus, kiti vis užmeta akį į Pinterest, dar kiti kuria savo sumanymus, skaito straipsnius ir pan. Siekdami padėti taupyti jūsų laiką vienoje vietoje pateikiame Velykų stalo dekoravimo idėjų ir tikimės, jog kuri nors „užkabins“ ir jus.

 

Servetėlės kiškučiai

Kiškis yra vienas iš Velykų atributų, todėl stalą galite papuošti zuikius primenančiomis servetėlėmis. Kaip pagaminti? Medžiaginę servetėlę lenkite per pusę, tada susukite pradėdami nuo kampo. Vėl lenkite servetėlę, šįkart U forma. Suriškite ją. Į vidų galite įdėti margutį.

 

Nuotrauka Unsplash

 

Margučių medis

Smagi idėja, kaip papuošti Velykų stalą, kurią galima įgyvendinti su vaikais – margučių medžio ruošimas. Velykos siejasi su pavasariu bei bundančia gamta, todėl toks medelis stalui idealiai tiks. Atsineškite beržo, žilvičio ar kitokių šakų, ant jų kabinkite margučius. Tikrieji gali būti sunkūs, todėl galite naudoti ir skirtus dekoracijoms, kurie pagaminti iš putplasčio ar panašių medžiagų. Šakas merkite į vazą arba tvirtinkite pintinėje, vintažinėje skardinėje dėžutėje, aplink galite pridėti samanų ir pan.

 

Kaip dekoruoti velykų stalą
Nuotrauka Pixabay

Staltiesė

Velykų stalui rinkitės gėlėtą, taškeliais ar kitaip margintą staltiesę. Labai tiks pastelinės spalvos: itin švelni gelsva, rausva, melsva, žalsva. Jei norite mažesnio margumyno, pagrindinę staltiesę tieskite baltą, o takelį spalvotą.

 

Vintažiniai elementai

Šiais laikais vintažas labai „ant bangos“, todėl jei ir jūs jaučiate simpatiją tokiam stiliui, Velykų stalui labai tiks puodelio ir gūžtos tandemas. Naudokite vintažinius puodelius su lėkštutėmis, į juos dėkite iš šieno ar samanų suformuotas gūžteles, o į jas – mažus putpelių kiaušinius. Tokias kompozicijas ant stalo galite padėti kelias.

 

Nuotrauka Pixabay

 

Stiklinių papuošimai

Galite labai lengvai pasigaminti papuošimus stiklinėms. Naudokite medinius skalbinių segtukus. Ant jų priklijuokite iš kartono ar storesnio popieriaus iškirptus zuikių snukučius. Tai labai lengvai pagaminama dekoracija, o smagiausia tai, jog prie gamybos gali prisidėti net ir mažesni vaikai – tai bus smagus šeimos pasiruošimas.

 

Nuotrauka Pixabay

 

Vištelės

Dar viena idėja dekoracijai, kurią galėsite gaminti su vaikais, – vištelės. Reikės medinių pagaliukų, kartono ar storesnio popieriaus. Pasigaminkite iš popieriaus višteles, jas suglauskite vieną su kita, tarp jų dėkite pagaliuko galą ir suklijuokite. Šiuos pagaliukus galite įsmeigti į augalų kompozicijas ar pridėti kaip lėkštės dekorą prie servetėlės ir įrankių.

 

Nuotrauka Unsplash

 

Samanų pynė

Pastaruoju metu šventinius stalus populiaru dekoruoti išilgai per visą stalą tiesiama žalumos ar gėlių pyne. Velykoms siūlome kiek kitokį variantą – samanų pynę. O ant tų samanų galite įkurdinti tai, kas gražu jums: tai gali būti maži narcizų, tulpių ar krokų vazonėliai, margučiai, zuikučių bei viščiukų figūrėlės, žvakidės su žvakėmis ar kt. Dekoracija labai tiks stalui namuose arba tada, nei šventinį stalą įrengiate terasoje, o gal net lauke (kartais Velykų orai leidžia ir tokią prabangą).

 

Nuotrauka Pixabay

Gėlės

Stalą puoškite pintinėmis (kurios turi viduje apsaugą nuo drėgmės, skirtos augalams), metaliniais vazonėliais su pavasarinėmis gėlėmis: žydrėmis, krokais, hiacintais, tulpėmis, narcizais. Šie augalai ir jų spalvos Velykų stalui suteiks tobulą koloritą, o jums – neabejotinai – pakilią nuotaiką.

 

Nuotrauka Pixabay

 

Kompozicija medžio žievėje

Šiai dekoro detalei reikės didesnės medžio žievės. Puiku, jei ji bus stora, tvirta ir lenkta – tarsi lovelis. Jame galite dėti ką tik norite: margučius, samanas viščiukų ar zuikučių figūrėles, o galbūt išdėlioti gardžius velykinius desertus.

 

Mediniai padėkliukai

Jei stalą puošiate rustic tema, mediniai padėkliukai bus šaunus sprendimas. Įstabiai atrodys apvalūs iš beržo. Ant jų galite dėti ne tik velykines kompozicijas, bet ir užkandžius.

 

kaip dekoruoti velykų stalą
Nuotrauka Pexels

 

Minimalizmas

Minimalistiniam stalui rinkitės baltą medvilninę staltiesę, tieskite drobinį takelį, kurį galite šiek tiek suglamžyti, kad stalo plokštuma nebūtų idealiai lygi. Ant drobinio takelio dėliokite skirtingų dydžių žvakes bei minimalistinius margučius (pastelinių, blankių spalvų arba baltus) ir mažyčius putpelių kiaušinukus.

 

kaip papuošti velykų stalą
Nuotrauka Pexels

 

Smagaus pasiruošimo ir džiugesio kupinų švenčių!

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai