Jauku namie

Lauko baldai: kokius rinktis?

kaip papuošti terasą

Pavasarį su nekantrumu laukiame, kada gi orai jau suteiks progą rytine kava, laiku su šeima, bičiuliais mėgautis terasoje, tiesa? Jei terasos sezonas jau artėja, pasirūpinkite baldais. Senuosius verta nuvalyti, jei reikia, sutaisyti, galbūt pasiūti naujas pagalvėles, kurios suteiks ir patogumo, ir leis paprastai bei nebrangiai atnaujinti terasos dizainą. O galbūt reikalingi nauji lauko baldai? Tokiu atveju rinkoje susidursite su labai plačia pasiūla. Kad nuspręstumėte lengviau, pateikiame populiariausių lauko baldų medžiagų privalumus ir trūkumus.

 

Mediniai lauko baldai

Mediniai terasos baldai atrodys labai estetiškai ir jaukiai, jie sudarys tobulą ir harmoningą vaizdą su rąstiniu namu ar tuo, kurio apdaila yra medinė. Bus ilgaamžiai ir patvarūs, jei tinkamai prižiūrėsite.

Kad ir kaip šauniai atrodo mediniai terasos baldai, bene esminis jų trukumas bus tai, kad jie reikalaus priežiūros. Ar būtų dažyti, ar lakuoti, o gal impregnuoti, jie gaus saulės, drėgmės, todėl spalva ilgainiui bluks, gali pasidaryti nevienodo atspalvio, tad juos periodiškai reikės atnaujinti.

Mediniai lauko baldai paprastai yra sunkūs, todėl gali kelti nepatogumų, jei dažniau norėsite keisti jų buvimo vietą.

Prie trūkumų galime išskirti ir medinių terasos baldų kainą, kuri paprastai nėra žema. Bet šiame kontekste galima kita išeitis – jei mėgstate meistrauti, tai pasitelkite savo įgūdžius bei fantaziją ir baldus terasai pamėginkite pasigaminti patys. Medžiagos kainuos pigiau nei nauji mediniai baldai.

 

Nuotrauka Pexels

 

Ratano lauko baldo

Lauko baldai iš ratano išpopuliarėjo itin sparčiai ir pelno daugelio simpatijas. Bet ar tai galėtų stebinti, atsižvelgiant į šių baldų dizainą, patrauklią kainą bei labai lengvą priežiūrą? O kur dar didžiulė įvairovė pagal dydžius, formas, komplektaciją, spalvas ir kitus ypatumus.

Šie baldai žavi pynimo raštu, suteikiančiu jiems išskirtinumo ir leidžiančiu lengvai priderinti kone kiekviename stiliuje. Baldai iš ratano bus puikus pasirinkimas, atsižvelgiant į mūsų šalies klimatą, mat jiems įtakos neturi temperatūrų svyravimas, krituliai ir kitas poveikis iš aplinkos. Net jei žiemai juos paliksite terasoje (geriau po stogu), jie kantriai sulauks kito sezono ir vėl džiugins patvarumu bei reprezentatyvia išvaizda.

Kaip jau supratote, lauko baldai iš ratano nereikalaus beveik jokios priežiūros. Žinoma, nuvalykite nuo jų dulkes ar kitus nešvarumus.

Kaip šių baldų trūkumą galime išskirti jų kietumą, tačiau tai ištaisyti lengva – pasirūpinkite minkštomis pagalvėlėmis. Neretai ratano baldų komplektai parduodami jau su jomis, tad pirkdami pasitikslinkite, ar pagalvėlės yra komplekte, ar reikės įsigyti papildomai.

 

Plastikiniai lauko baldai

Prieš kurį laiką buvo plastikinių lauko baldų „banga“, kuri nuslūgo ir šiandien šie baldai dažniau pasirenkami tų, kurių prioritetas kuo mažesnė kaina. Pagal šį kriterijų lauko baldai iš plastiko tikrai yra vieni iš pirmųjų.

Galima paminėti ir tai, kad šie baldai nereikalaus daug priežiūros, juos lengva valyti, jei žiemai paliksite lauke, plastikiniai baldai taip pat sulauks pavasario, kuomet, tikėtina, tarnaus toliau.

Prie plastikinių baldų privalumų būtina paminėti ir jų svorį – šie baldai lengvi, todėl galėsite labai paprastai ir greitai pakeisti jų vietą.

Bet šie baldai turi ir trūkumų. Pirmiausia, jei naudojamas pigus plastikas, tai jie gana imlūs mechaniniams pažeidimams.

Verta paminėti ir tai, kad dauguma plastikinių baldų nuo saulės, drėgmės blunka, tad arba teks susitaikyti su tuo, kad jie praras reprezentatyvumą, arba rinkitės baltus baldus iš plastiko.

 

Metaliniai lauko baldai

Šioje kategorijoje daugiausia rasite kompaktiškus staliukus, dailius krėslus, dviviečius suoliukus, nedideles kėdutes. Populiarūs staliuko ir dviejų kėdžių komplektai, kurie idealiai tiks mažai terasai ar bet kuriai kiemo vietai.

Paprastai metaliniai baldai atrodo elegantiškai ir grakščiai, todėl gali padėti kurti lengvumo įspūdį terasoje.

Verta paminėti ir jų patvarumą – jei padengti kokybiškomis medžiagomis, tai jie demonstruos atsparumą išorės poveikiui, taip pat ir smūgiams ar kitam mechaniniam poveikiui. Jie bus patvarūs ir ilgaamžiai. Iš metalo pagamintus baldus taip pat drąsiai galite palikti žiemoti lauke.

Jei metaliniai baldai pagaminti iš sunkesnio metalo, tai jie bus masyvūs ir mažiau mobilūs, juos sunkiau perkelsite iš vienos vietos į kitą. Tad jei tai aktualu, rinkitės kuo lengvesnius, pavyzdžiui, iš aliuminio.

Kitas aspektas – kaip ir baldai iš ratano, metaliniai taip pat yra kieti sėdėti, diskomfortą gali kelti metalo šaltumas. Todėl verta pasirūpinti dailiomis ir komfortą garantuojančiomis pagalvėlėmis. Beje, pagalvėlės yra labai paprastas būdas keisti terasos interjerą: pavasariui rinkitės žalius, melsvus ar kitus pastelinius atspalvius, vasarai – gėlėtus raštus, rudeniui tiks sodrios rudeniškos spalvos.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai