Jauku namie

Minkšti baldai svetainei: kaip pasirinkti?

minkšti baldai svetainei

Sunkoka įsivaizduoti svetainę be minkštų baldų, tiesa? Nepriklausomai nuo to, koks stilius šioje patalpoje kuriamas, minkšti baldai svetainėje atranda vietą ir atlieka praktinę bei estetinę funkcijas. Svetainė yra ta namų erdvė, kurioje paprastai ir patys leidžiame laiką su šeima, ir priimame svečius, todėl ji turi sujungti tris gana skirtingus aspektus: praktiškumą, patogumą ir reprezentatyvumą. Jei kaip tik reikalingi nauji minkšti baldai svetainei arba jei tokių baldų pirkimas yra netolimuose planuose, pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti ir kaip pasirinkti minkštus baldus.

 

Baldų tipas

Minkštų baldų gausoje rasite dvivietes, trivietes ar dar didesnes sofas, minkštus kampus, fotelius, pufus ar kitus minkštus baldus. Turite nuspręsti, kokio tipo baldai aktualūs jums. Taip gerokai susiaurinsite pasirinkimų lauką, mat svetainei skirtų minkštų baldų asortimentas neįtikėtinas.

Patarimas. Apsispręsti gali padėti tai, kiek šeimos narių yra, ar dažnai priimate svečius bei koks svetainės plotas. Jei šeima gausi, kampas gali būti geriausias sprendimas – ant jo gali susėsti daugiau žmonių, negana to, jis racionaliai išnaudoja kampinę kambario erdvę. Jei gyvenate vienas, dviese, užteks kompaktiško komplekto, pavyzdžiui dvivietės sofos ir fotelio arba trivietės sofos. Didelei erdvei galite rinktis 3+2+1 komplektą, t. y. trivietę sofą, dvivietę ir fotelį.

 

Nuotrauka Unsplash

 

Baldų matmenys

Baldai – ar tai būtų sofa, kampas, fotelis ar kitas minkštas baldas – patalpoje turi proporcingai derėti, tai reiškia, kad per dideli arba per maži erdvei baldai bus netinkamas sprendimas. Taigi tiksliai išmatuokite turimą plotą, atsižvelkite į tai, kad liktų pakankamai vietos patogiam judėjimui.

Pora iš dažnai pasitaikančių interjero kūrimo klaidų yra per dideli minkšti baldai svetainei arba kai baldų per daug. Abiem atvejais patalpa bus perkrauta, trūks darnos, vaizdas stokos estetikos.

Patarimas. Kai baldai perkami naujam būstui, gali būti sunku įsivaizduoti, kokio dydžio jie tiktų ir kiek vietos užimtų. Pasinaudokite kartoninėmis dėžėmis – sudėliokite iš jų patinkančių baldų (kuriuos esate nusižiūrėję fizinėje pardavimo vietoje ar e. parduotuvėje) imitacijas, tiksliai tokio dydžio ir formos, kokie jie yra realiai. Taip bus lengviausia nuspręsti, ar jie neužima per daug vietos, kiek jos lieka judėjimui, ar neužstatysite kitų zonų, baldų kambaryje.

 

Minkšti baldai svetainei
Nuotrauka Unsplash

 

Porankiai

Minkšti baldai svetainėje – sofos, foteliai, kampai – paprastai turi porankius. Jie gali būti kampuoti, suapvalinti, platesni ar siauri. Siauri labiau tiks kompaktiškai patalpai, kai taupoma erdvė. Masyvūs geriau derės erdvioje svetainėje. Formą verta derinti prie kitų kambaryje vyraujančių baldų, formų.

 

Nuotrauka Pexels

 

Miegojimo funkcija: taip ar ne?

Renkantis sofą ar minkštą kampą svetainei reikia apsvarstyti, ar aktuali miegojimo funkcija. Jeigu jos reikia, tai gerokai susiaurins alternatyvų sąrašą. Miegojimo funkcija pasiteisins, jei dažnai sulaukiate svečių ir svetainė yra vieta, kurioje juos įkurdinate, arba jei gyvenate nedideliame būste ir visiems šeimos nariams nėra atskirų kambarių – tuomet svarbu pasirinkti patogų baldą, kad miegoti ant jo būtų komfortiška.

 

Audinys

Minkštų baldų apmušalai susiję ne tik su jų dizainu, koloritu, tačiau ir su priežiūra. Dažniausiai renkamasi iš tokių variantų kaip natūralūs audiniai, oda, dirbtinė oda bei sintetiniai audiniai.

Renkantis audinį tikslinga atsižvelgti į tai, ar namuose yra vaikų bei augintinių, taip pat kiek laiko turite baldų priežiūrai. Mažiau imlūs nešvarumams ir gana lengvai valomi bus sintetiniai audiniai. Tad jie pasiteisins, jei namuose turite vaikų ir / ar augintinių, didelis privalumas – nuimami ir skalbiami užvalkalai. Oda, žinoma, atrodo labai prabangiai, ji tiks klasikiniame, rustic interjere, bet turite žinoti, kad ji reikalaus šiokios tokios priežiūros, jei norėsite išlaikyti reprezentatyvumą ir mėgautis ilgaamžiškumu. Natūralūs audiniai puikiai tiks alergiškiems asmenims, vertinantiems tvarumą, ekologijos idėjas. Jie taip pat išsiskiria nesudėtinga priežiūra, žavi plačiu spalvų, raštų asortimentu.

Natūralūs ar sintetiniai audiniai taip pat asocijuojasi su jaukumu, todėl idealiai tinka tokiems interjero stiliams kaip farmhouse, rustic, vintage, taip pat skandinaviškam, boho stiliui. Jie užtikrina komfortą ir suteikia galimybę rinktis iš labai plačios spalvų bei raštų įvairovės.

Odiniai apmušalai – tai prabanga, jie tobulai tiks solidžiame, klasikiniame interjere. Odiniai baldai ne visiems patinka karštuoju metų laiku, mat gali šiek tiek įkaisti, gali būti mažiau komfortiška ant jų sėdėti. Bet simpatijas pelno lengva odos priežiūra, ilgaamžiškumas ir, žinoma, demonstruojamas solidumas.

 

Minkšti baldai svetainei
Nuotrauka Unsplash

 

Koloritas

Sutikite, pasirinkti norimą minkštų baldų spalvą gali būti gana sudėtinga. Jei apdaila jau yra, turite daugiau baldų, kuriamas tam tikras stilius, tai atsižvelkite į šiuos aspektus. Patarimas: o jei esate naujakuriai naujame būste, atminkite, kad visuomet yra geriau pirma pasirinkti patinkančius minkštus baldus, o tik tada pagal juos rinktis sienų spalvą.

Verta atsižvelgti į tai, kad šviesios spalvos optiškai didina erdvę, todėl jei svetainė nedidelė, šviesūs atspalviai bus geresnis pasirinkimas. Bet tai nereiškia, kad negalite rinktis jums artimų tamsių. Bet verta „įpinti“ šviesių detalių.

Jei apdaila yra šviesi, tai šviesūs baldai tiks, tačiau verta pagalvoti apie spalvinę gamą paįvairinsiančius aksesuarus. Taip pat šviesiame fone puikiai atrodys ir tamsesnių tonų baldai, kurie stilingai kontrastuos.

Patarimas. Atsižvelkite ir į praktiškumo aspektą. Jei turite mažų vaikų, augintinių, dažnai atvyksta anūkai ir pan., tai šviesūs minkšti baldai svetainei nebus praktiškas sprendimas. Žinoma, išimtis tada, kai jie lengvai prižiūrimi, nėra imlūs nešvarumams.

 

Interjero stilius

Svetainės minkšti baldai yra labai įvairių dizainų, pavyzdžiui, klasikiniai, modernūs, boho stiliaus, skandinaviški, Provanso, Chesterfield ar kitokie. Svarbu juos rinktis atsižvelgiant į tai, koks interjeras vyrauja jūsų svetainėje. Laikykitės subtilumo, nuoseklumo ir harmonijos principų.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Spalvos miegamajame

Spalvos miegamajame

Spalvos mūsų namuose atlieka ne tik estetinę funkciją, tačiau drauge gali ir raminti, aktyvinti smegenų veiklą, padėti susikoncentruoti ar kt. Į spalvų poveikį atsižvelgti labai

Skaityti daugiau »
augalai vonios kambariui

Augalai vonios kambariui

Augalai patalpai suteikia gyvybės ir spalvų, tad kodėl šiais privalumais nepasimėgavus ir vonios kambaryje, tiesa? Daugelis vengia laikyti augalus vonioje: vieni to nėra net bandę,

Skaityti daugiau »