Jauku namie

Spalvos interjere: kaip jos mus veikia?

Spalvos interjere

Ne paslaptis, kad spalvos interjere turi kur kas stipresnį poveikį nei tik keliama simpatija ar antipatija. Spalvos gali raminti arba, atvirkščiai, tonizuoti, skatinti protinę veiklą, jos gali kelti mielus prisiminimus, kurti romantišką atmosferą, gerinti nuotaiką, bet taip pat gali ir dirginti ar net kelti susierzinimą. Štai kodėl svarbu pasidomėti spalvų poveikiu mums, nuotaikai, savijautai, prieš pasirenkant spalvų paletę namams.

Aptarkime kelių dažniausiai interjerui pasirenkamų spalvų poveikį nuotaikai, darbingumui, miegui.

 

Nuotrauka Pexels

 

Balta spalva

Baltas interjeras jau kuris laikas patenka į populiariausių sąrašą. Tai spalva, idealiai tinkanti minimalistiniam, Provanso, farmhouse ar kitam elegantiškam interjerui. Taip pat ši spalva gana saugus variantas. Ji ramina, nekelia blogų emocijų, vizualiai didina kambario erdvę ir suteikia laisvės pojūtį. Ypač bus geras pasirinkimas virtuvėje, vonios kambaryje, o papildyta jaukiais, šiltų spalvų akcentais derės ir miegamajame ar kitose erdvėse.

 

Žalia spalva interjere
Nuotrauka Pexels

 

Žalia spalva

Kur žalios spalvos matome daugiausia? Taigi, gamtoje. O pastaroji daugumą iš mūsų atpalaiduoja, veikia raminančiai, todėl nenuostabu, kad tokiomis savybėmis žavi ir interjere esanti žalia spalva. Jei norite ją pasirinkti apdailai, puikus variantas bus neintensyvi, prigesinta, švelni žalia spalva pavyzdžiui, pistacijų, samanų, alyvuogių. Tokia tobulai tiks ir miegamojo erdvei.

 

Nuotrauka Unsplash

 

Mėlyna spalva

Mėlyną spalvą rinkitės, jei norite kurti ramią namų aplinką.

Ši spalva padeda susikaupti, sukoncentruoti mintis, atsikratyti nerimo, todėl gali būti labai geras pasirinkimas tiek poilsio erdvei, tiek darbo. Tiesa, miegamajame ar kitose poilsiui skirtose erdvėse reikėtų rinktis švelnią melsvą spalvą, kuri ramins, padės atsipalaiduoti. Beje, mėlyna spalva gali padėti ir lengviau užmigti tiems, kuriuos vargina nemiga.

Tam, kad mėlynos spalvos turintis interjeras neatrodytų per šaltas, verta būtų jai į draugiją pasiūlyti akcentų, kurie demonstruotų šiltesnę spalvų paletę.

 

Nuotrauka Pexels

 

Geltona spalva

Geltonai spalvai priskiriama nemažai mums daromo poveikio, pavyzdžiui: ji skatina kūrybiškumą, idėjų generavimą, veiklumą, stimuliuoja smegenų veiklą ir pan. Tai rodo, kad geltona spalva tobulai tiks darbo erdvei, bet nereikėtų jos rinktis ten, kur ilsimės. Geltonos spalvos akcentai labai derės svetainėje, mat ši spalva skatina bendravimą, todėl jei dažnai priimate svečius ir norite, kad jie jaustųsi komfortiškai, tai geltona spalva gali tai paskatinti.

Geltona spalva bus vienas iš geriausių pasirinkimų, jei norite pagyvinti kompaktišką erdvę, suteikti jai spalvų, žavesio ir jaukumo. Šios spalvos interjere galite „įpinti“ per puošybos elementus, meno kūrinius arba švelnia geltona spalva nudažyti patalpos sienas.

Taip pat geltona spalva asocijuojasi su saule, todėl ji gali būti labai geras sprendimas patalpoms, į kurias natūralios šviesos patenka labai mažai.

 

Spalvos interjere
Nuotrauka Unsplash

 

Oranžinė spalva

Ši spalva suteikia energijos, didina pasitikėjimą savimi, padeda realizuoti savo idėjas, priimti permainas ir kur kas lengvai prisitaikyti. Negana to, pagal spalvų psichologiją, ši spalva skatina kūrybiškumą. Jei mėgstate oranžinę ir norite jos interjere, rinkitės toms erdvėms, kuriose vyksta bendravimas, pavyzdžiui, valgomajam, svetainei, kitai reprezentacinei namų zonai, kurioje priimate svečius. Bet poilsio erdvėms, pavyzdžiui, miegamajam, vaikų kambariui, oranžinės nesirinkite, mat ji per daug intensyvi.

 

Nuotrauka Pexels

 

Raudona spalva

Tai energetiškai gana stipri spalva, ji intensyvi, todėl jei kambariui pasirinksite jos daug, ilgainiui gali erzinti. Ir nors ši spalva siejama su aistra, meile, visgi miegamajame ji bus labai netinkamas pasirinkimas, mat raudona spalva stimuliuoja nervų sistemą, tonizuoja, tad kenks miego kokybei. Jei mėgstate raudoną spalvą, pasirinkite tokius akcentus valgomojo erdvei ar virtuvei, nes vienas iš šios spalvos poveikių – apetito gerinimas.

Renkantis raudoną spalvą interjere geriau tai daryti per dekoro elementus, tekstilę. Mažose patalpose daug raudonos spalvos reikėtų vengti.

 

Nuotrauka Pexels

 

Violetinė spalva

Švelni violetinė alyvų ar levandų spalva labai mėgiama moterų, todėl kai kurios nevengia šios spalvos daugiau ar mažiau įkurdinti ir interjere. Ji simbolizuoja valdžią, galią, atrodo prabangiai.

Šviesūs atspalviai, pavyzdžiui, svajingas levandų, gali tikti miegamojo erdvei – kurs ramią, jaukią atmosferą.

 

Spalvos interjere
Nuotrauka Unsplash

 

Ruda spalva

Ši spalva namuose dažniau demonstruojama per medį – pasirenkant medinius baldus, puošybos elementus, natūralaus medžio grindis ir pan. Tai stabilumą, saugumą simbolizuojanti spalva, ji šilta, todėl interjerui suteiks jaukumo. Tiesa, jei pasirenkami tamsūs atspalviai, tuomet ruda spalva nepiktnaudžiaukite, mat tamsi aplinka gali šiek tiek slėgti. Šviesus medis, dekoro elementai, tekstilė dabar interjere labai populiarūs, perteikiant natūralumo idėjas, kuriant jaukius, žemiškų spalvų interjerus.

 

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai