Jauku namie

Spalvos miegamajame

Spalvos miegamajame

Spalvos mūsų namuose atlieka ne tik estetinę funkciją, tačiau drauge gali ir raminti, aktyvinti smegenų veiklą, padėti susikoncentruoti ar kt. Į spalvų poveikį atsižvelgti labai svarbu, siekiant komfortiškai jaustis kiekvienoje namų patalpoje. Tad pažvelkime į miegamąjį – poilsio zoną – ir aptarkime, kokios spalvos miegamajame idealiai tinka, o kurios bus prastesnis pasirinkimas.

 

Spalvos miegamajame: kokios tinka?

Jau pats kambario pavadinimas išduoda, jog čia daugiausia laiko praleidžiame miegodami, tai poilsio zona, vieta atsipalaiduoti, atgauti jėgas ir kokybiškai pailsėti. Todėl rinkitės spalvas, kurios pasižymi raminamuoju poveikiu. Pasufleruoti gali atsakymas į tokį klausimą, kur pailsime geriausiai, kas mus ramina? Greičiausiai dažnas įvardys jūrą, mišką, gamtą, o čia vyrauja žalia bei melsva spalvos.

 

Švelni melsva spalva

Šviesiai mėlyna spalva labai ramina. Nenuostabu, juk prie jūros matome, kaip horizonte susilieja mėlyna jūra su žydru dangum ir tokį „paveikslą“ galėtume stebėti ir stebėti, tiesa? Taigi toks koloritas bus tobulas pasirinkimas miegamojo sienoms.

 

Žalia

Šiuo atveju nekalbame apie ryškią žalią, tačiau apie prislopintus jos atspalvius, pavyzdžiui, alyvuogių, blyškią laimo spalvą ar samaninę. Tai nebus ryškus sprendimas, tačiau patalpai suteiks gyvumo, žalumos ir subtilaus kolorito. Žalia spalva veiks raminančiai, asocijuosis su žaliuojančiomis pievomis, miškais.

 

Pilka

Jei mėgstate solidų interjerą, tamsesnius atspalvius, pilka bus labai geras variantas. Tiks įvairūs tonai: nuo šviesiai pilkos iki tamsesnės. Pilka spalva idealiai tiks moderniam, minimalistinio, urbanistinio dizaino interjerui. Didelis šios spalvos privalumas tas, kad ji veikia raminančiai, nekrenta į akis, tačiau drauge padeda kurti prabangų, solidų įvaizdį.

 

Pastelinė rausva

Negalvokite apie raudoną, rožinę spalvas – miegamojo erdvei rinkitės itin blyškią, švelnią pastelinę rausvą. Toks pasirinkimas neerzins, kurs romantišką, svajingą miegamojo interjerą. Rausva spalva apdailai arba jos akcentai idealiai tiks farmhouse, vintage, Provanso stiliaus patalpoje.

 

Medžio ruda

Medžio akcentai, medžio spalvos apdaila ramins, kurs klasikinį, elegantišką įvaizdį, suteiks jaukumo, todėl gali būti geras sprendimas miegamojo zonai, jei norite šiame kambaryje tamsesnių tonų.

 

Spalvos miegamajame: kurios netinka?

Yra spalvų, kurios siejamos su energingumu, jos tarsi tonizuoja, gali blaškyti, ilgainiui net dirginti. Jos miegamojo erdvėje netiks.

 

Raudona

Viena iš dažniausių klaidų, pasirenkant miegamojo spalvų paletę, yra ta, jog prioritetas teikiamas norams, simpatijoms, bet ne tinkamumui ir tų spalvų daromai įtakai. Ką turime omenyje? Pavyzdžiui, raudonos spalvos mėgėjai kartais ją pasirenka miegamajam, mat ji jiems graži, negana to, tai aistros, meilės spalva. Tačiau raudona yra vienas iš prasčiausių pasirinkimų šiai erdvei, nes tai – galios, energijos, pykčio spalva, o tokios emocijos aktyvina smegenų veiklą, tad kokybiško, gilaus miego tokioje erdvėje tikėtis neverta.

 

Oranžinė

Ryški spalva, bet miegamajam būtent todėl ir netinka. Kitose erdvėse tai gali būti labai stilingas sprendimas, tačiau miegamajame ji trukdys atsipalaiduoti, „išjungti“ mąstymą, pasinerti į miegą.

 

Geltona

Puiki spalva, interjerui suteikianti gyvybės, šilumos bei jaukumo, bet kaip ir raudona ar oranžinė ji skatina smegenų darbą, todėl miegamojo zonai jos rinktis nereikėtų. Jei dievinate geltoną spalvą ir norite jos miegamajame, apsiribokite akcentais, pavyzdžiui, kilimėliu, foteliu, pagalvėlėmis ar pan.

 

Violetinė

Violetinė yra prabangos spalva, ji atrodo labai solidžiai, todėl daugeliui gali patikti jos kuriamas karališkas įvaizdis, visgi miegamojo erdvei tai nebus geriausias variantas.

 

Aukso ir kitų metalų spalvos

Nors šios spalvos tikrai padės sukurti prabangos įspūdį, visgi miegamojo erdvei netiks, nes skatins mintis apie pinigus, finansus, verslą (jei tokį turite, o galbūt planuojate pradėti) ir pan. Kitu atveju šios mintys nieko blogo, bet miegamajame reikėtų atsipalaiduoti. Jei labai norite aukso, chromo ar panašių spalvų miegamajame, pasirinkite subtilius akcentus, pavyzdžiui, baldų rankenas, naktinių stalelių kojeles ar pan.

 

Jei norite tam tikros spalvos savo miegamajame, galimi variantai yra keli: visas sienas dažyti pasirinkta spalva; ją rinktis tik vienai kambario sienai, kuri bus akcentas; arba sienų apdailai rinktis baltą spalvą, o melsvą, žalią ar kitą pasirinktą „įpinti“ per baldus, tekstilę, aksesuarus.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

augalai vonios kambariui

Augalai vonios kambariui

Augalai patalpai suteikia gyvybės ir spalvų, tad kodėl šiais privalumais nepasimėgavus ir vonios kambaryje, tiesa? Daugelis vengia laikyti augalus vonioje: vieni to nėra net bandę,

Skaityti daugiau »