Jauku namie

Farmhouse interjeras: koks jis?

Farmhouse interjeras

Interjero stilių įvairovė labai plati, tačiau jau kuris laikas kaimiško „prieskonio“ turinčių interjero gerbėjų simpatijas užkariauja farmhouse interjeras, žavintis natūralumu, paprastai šviesių spalvų palete ir, žinoma, jaukumu.

 

Farmhouse interjero bruožai

  • Jaukumas. Šis bruožas tikrai neginčijamas. Ir nors paties farmhouse interjero variacijų gali būti įvairių, visas jas vienys atpalaiduojanti, jauki atmosfera.
  • Spalvos. Dažniau šio stiliaus interjere sutinkami šviesūs atspalviai: balta, pilkšva, švelni kreminė. Kartais ji tampa fonu natūralaus medžio spalvos detalėms ar net baldams, pavyzdžiui, stalams, kėdėms, krėslams, indaujoms ar pan. Modernesniuose farmhouse būstuose galima žavėtis ir balto fono bei juodų akcentų kontrastais.
  • Medžiagos. Kuriant šio stiliaus interjerą prioritetas teikiamas patvarioms medžiagoms, tad nenuostabu, jog daugelyje farmhouse interjerų dominuoja medis.
  • Praktiška, elegantiška, patvaru. Daugelio mėgiamas farmhouse interjeras idealiai demonstruoja patvarumo, praktiškumo ir elegancijos trijulę. Baldai pasirenkami ir išdėstomi patogiai, kiekvienas jų turi savo funkciją. Naudojamos, kaip minėjome, patvarios medžiagos, tačiau įvairios detalės, akcentai, dekoro elementai ir kiti aspektai lemia, kad interjeras alsuoja elegancija bei estetika.
  • Jaukūs akcentai. Tai itin reikšmingas šio interjero stiliaus bruožas. Mieli, jaukūs aksesuarai būtini. Tam puikiai tiks paveikslai, augalai, pledai, pagalvėlės, krepšiai daiktams laikyti ir kt.

 

Farmhouse interjeras tik kaimo sodyboms?

Nors tokia pozicija pasitaiko, tačiau ji klaidinga – farmhouse stilius gali nepriekaištingai įsilieti ir į miesto gyvenamojo namo ar net buto interjerą. Galima skirti du tokio stiliaus tipus: tradicinis, itin artimas kaimiškam, ir modernesnis, tobulai suderinantis kaimiškus ir modernius elementus. Štai pastarasis variantas puikiai tiks ir miesto būstams. Jums tikrai namuose nebūtina įkurdinti masyvią medinę indaują, didelį medinį stalą, metalinius ąsočius ir pan. Farmhouse įspūdį puikiai sustiprins ir elegantiški, subtilesni akcentai, pavyzdžiui, augalai, pagalvėlės, stilingi, jaukūs pledai, pinti šviestuvai, žvakės ir pan.

 

Išsamiau apie tai, kas būdinga farmhouse stiliui ir kaip jį susikurti savo namuose, skaitykite ČIA.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai