Jauku namie

Farmhouse: kitas paskirtis turintys daiktai interjere

farmhouse

Kaimišku stiliumi tituluojamas farmhouse tikrai turi tokiam interjerui būdingų bruožų, bet visiškai rustic jo nepavadinsime, nes nestokojama ir elegancijos, grakščių linijų, švelnių tekstūrų bei šviesios spalvų paletės. Dar šis stilius žavi tuo, kad tokiame interjere galime pamatyti nemažai daiktų, kuriuos esame pripratę regėti visiškai kitaip. Pavyzdžiui, medinio lango rėmas ant sienos atrodo kiek neįprastai, tiesa? Tačiau klasikiniame farmhouse interjere tai neturėtų stebinti. Tad kokie daiktai čia dažniausiai panaudojami kaip stiliaus detalė visai ne pagal jų paskirtį?

 

Medinis lango rėmas

Jau minėtą medinį lango rėmą tikrai galime išvysti daugelyje farmhouse interjero pavyzdžių Pinterest. Jis gali tapti lango imitacija ar tiesiog akcentu, gali turėti palangę ir priglausti ant jos gėlių vazonėlius, knygas, nuotraukas ar kitus dekoro elementus.

Jei neturite tikro rėmo, galite jį padaryti iš medinių tašelių. Nesijaudinkite, jei nepavyksta preciziškai – šis interjero stilius tuo ir žavus, kad čia nebūtina tiksliai ir nepriekaištingai.

 

Nuotrauka Pexels

 

Malkos

Tiek farmhouse, tiek rustic stiliuose neretai kaip dekoro akcentas įsikuria malkos (skaldytos arba apvalios). Jos gali būti sudėtos eilute palei sieną, prie židinio, o jei židinys nenaudojamas arba išvis yra tik imituojamas, tai malkos gali rasti vietą jo viduje.

 

Staliukų variacijos

Vietoj kompaktiško kavos staliuko farmhouse interjere gali atsidurti dailus rastas. Gana populiarus variantas – medinės daiktų laikymo dėžės, kurios paprastai dedamos aukštyn kojomis, t. y. dugnu į viršų. Galima statyti vieną arba dvi – vieną ant kitos.

 

Nuotrauka Pexels

 

Kopėčios

Mes kopėčių funkciją įsivaizduojame kiek kitaip – jas dažniau matome kažkur atremtas kieme arba namuose turinčias labai aiškią funkciją – padėti patekti į antrą aukštą, palėpę. Tačiau farmhouse interjere kopėčios labai dažnai atlieka ir estetinę funkciją, taip pat prisiima lentynos, kabyklos ar panašius vaidmenis. Toks akcentas ir žaismingas, ir dailus, suteikiantis interjerui išskirtinumo. Kopėčios būna medinės, pagal spalvą gali harmoningai įsilieti į visumą arba tapti kontrastingu akcentu.

 

farmhouse
Nuotrauka Pexels

 

Langinės

Paprastas medines langines šiais laikais matome jau mažai kur. Bet įprastai jų vieta yra iš lauko pusės, prie lango šonų, kad – prireikus – patikimai jį uždengtų. Tačiau farmhouse stilius langines labai dažnai „įsileidžia“ į interjero vidų ir šioms suteikia kiek kitokį vaidmenį: langinių imitaciją, jei drauge ant sienos tvirtinamas ir medinis lango rėmas, taip pat langinės gali tapti slankiojančiomis spintelės durimis.

 

Smulkmenos farmhouse  interjere

Farmhouse interjere neretai galime išvysti įvairių smulkių dekoro elementų, pavyzdžiui, vazų, žvakidžių ir pan., kurios sukuriamos originaliai panaudojant kitų paskirčių daiktus.

 

Nuotrauka Unsplash

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Farmhouse interjeras

Farmhouse interjeras: koks jis?

Interjero stilių įvairovė labai plati, tačiau jau kuris laikas kaimiško „prieskonio“ turinčių interjero gerbėjų simpatijas užkariauja farmhouse interjeras, žavintis natūralumu, paprastai šviesių spalvų palete ir,

Skaityti daugiau »