Jauku namie

Mėlyna spalva interjere: patarimai ir idėjos

Mėlyna spalva interjere

Mėlyna spalva interjere yra gana dažnas pasirinkimas. Tai lemia atspalvių įvairovė, leidžianti eksperimentuoti, atrasti originalius derinius ar mėgautis klasika, o taip pat ir mėlynos spalvos skleidžiama ramybė bei harmonija. Jei esate neabejingi šiai spalvai ir norite daugiau ar mažiau jos matyti savo namų interjere, štai keli patarimai, kaip ir su kuo derinti, kokius sprendimus rinktis.

 

Mėlynos spalvos poveikis

Kai pagalvojate apie mėlyną spalvą, kas prieš akis iškyla dažniausiai: jūra, dangus? Tokios asociacijos tik parodo, kad nereikėtų stebėtis,  jog ši spalva pasižymi raminamuoju poveikiu, padeda atsipalaiduoti. Štai dėl šių priežasčių mėlyna ir įvairūs jos atspalviai bus labai geras pasirinkimas miegamojo erdvei, poilsio zonai.

Negana to, mėlyna spalva taip pat turi teigiamos įtakos produktyvumui, nuotaikai, tad nesuklysite ją pasirinkę ir darbo kambariui, vaikų kambariui.

Įdomu ir tai, kad ši spalva, teigiama, gali mažinti apetitą, todėl nelabai tiks erdvei, kurioje gaminate valgyti ar valgote, pavyzdžiui, valgomajam, virtuvei.

 

Nuotrauka Pixabay

 

Jei mėlyną spalvą norite rinktis sienoms

Sienų apdailai mėlyna spalva tinka ir yra gana populiari. Sienas galima dažyti ar tapetuoti, klijuoti mėlynomis plytelėmis ar kitomis medžiagomis. Visgi jei atspalvis labai ryškus arba tamsus, galbūt verta būtų pasirinkti vieną – akcentinę – sieną, o kitoms pritaikyti baltą, pilkšvą spalvą, su kuriomis mėlyna puikiai derės. Per daug ryškios ar tamsios mėlynos spalvos ilgainiui gali kiek varginti, suteikti kambariui niūrumo prieskonį. Tamsiai mėlyna labiau tiks erdvioms patalpoms, o mažoms rinkitės šviesius atspalvius.

Prie tamsesnės mėlynos sienos derinkite šviesius baldus: baltus, pilkšvus, kreminės, dramblio kaulo spalvos. Jei sienoms pasirinkta mėlyna yra šviesi, tiks tiek tamsesnių, tiek ir šviesių spalvų baldai.

Jei norite ryškesnio kontrasto ir drąsesnių sprendimų, prie mėlynos apdailos galite derinti geltonus, oranžinius baldus, prie navy atspalvio idealiai tiks koralinė, rožinė spalvos.

Tiesa, jei sienas tapetuosite ir rinksitės margus tapetus, pavyzdžiui gėlėtus, prioritetą teikite vienspalviams baldams.

 

Nuotrauka Unsplash

Jei norite mėlynų baldų

Šios spalvos baldai labai populiarūs, ypač sodriai mėlyni aksominiai minkšti baldai, pavyzdžiui, sofos, minkšti kampai, krėslai, valgomojo kėdės, lovų galvūgaliai ir pan.

Šios spalvos baldai daliai įsilies tiek į šviesų, tiek į tamsesnį koloritą. Mėlyni baldai itin solidžiai ir elegantiškai atrodys baltame fone, taip pat saugus variantas būtų ir švelni pilka, labai šviesi kreminė sienų spalva. Žaismingam įvaizdžiui sukurti galite rinktis švelnią gelsvą spalvą sienoms, prie kurios šviesūs mėlyni baldai sukurs jaukų, romantišką įvaizdį, o tamsiai mėlynos spalvos baldai itin žavingai kontrastuos.

Tiesa, šiandieniniai interjero sprendimai suteikia labai plačias galimybes kūrybai, tad nebūtina rinktis viso mėlynų baldų komplekto – labai dailiai atrodo vienas kitas baldas kaip akcentas, pavyzdžiui, tarp pilko, gelsvo minkštų baldų komplekto įsikūręs patogus mėlynas fotelis.

Mėlyna spalva gana populiarus pasirinkimas ir korpusiniams baldams, pavyzdžiui, virtuvės komplektams arba spintelėms vonioje, kur sudaro labai estetiškus derinius su balta sienų spalva.

 

Mėlyna spalva interjere
Nuotrauka Unsplash

 

Kokios spalvos dera su mėlyna?

Mėlynai į draugiją galima pasiūlyti gana platų spalvų spektrą. Idealius duetus sudarys su balta, pilka spalvomis, taip pat galima derinti įvairius rudus atspalvius, švelnią ar ryškesnę rožinę, koralinę. Žaismingiems ir išskirtiniams kontrastams puikiai prie mėlynos tiks geltona, oranžinė. Su tamsiai mėlyna spalva labai solidžius ir prabanga alsuojančius derinius sudaro vario, aukso, chromo spalvos.

 

Akcentų derinimas

Prie mėlynos spalvos šauniai derės balti, pilki, juodi, rožiniai, geltoni, oranžiniai, rudi, aukso, vario, chromo spalvų akcentai. Kelios idėjos: ant mėlyno stalo padėkliuko prabangiai atrodys aukso spalvos stalo įrankiai, vario spalvos žvakidės; mėlynoje ar mėlynais raštais margintoje vazoje grakščiai įsitaisys glėbys smilgų; mėlynai vazai ar žvakidei tobulai tiks aukso ar vario spalvos padėkliukas; mėlynoms užuolaidoms į draugiją pasiūlykite aukso ar chromo spalvos karnizus; mėlyni indai itin elegantiškai atrodys ant baltos staltiesės, žaismingai – ant geltonos. Verta paminėti, kad mėlyni baldai ir dekoro elementai labai dailiai atrodo medžio fone.

 

Nuotrauka Pexels

 

Mėlyna spalva interjere: kas čia netiks?

Mėlyna spalva ypatinga tuo, kad jai nereikia kitų mėlynų atspalvių. Kaip tai suprasti? Pavyzdžiui, jei renkatės mėlynus minkštus baldus svetainei, nesirinkite šios spalvos ir sienoms, t. y. mėlyna mėlynos fone nedera. Prie mėlynų minkštų valgomojo kėdžių tiks baltas, pilkas, juodas, medžio spalvos ar kitoks stalas, tačiau jokiu būdu ne mėlynas. Net sofos pagalvėlių nereikėtų dėti vienos prie kitos, jei jos yra skirtingų mėlynų atspalvių. Išimtis – jei tarp jų įsiterps kita spalva ir taip jas tarsi atskirs.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai