Jauku namie

Kaip įrengti mažą terasą? Praktiniai patarimai

Kaip įrengti mažą terasą

Dažnai terasą įsivaizduojame kaip nemažą erdvę, kurioje telpa ir valgomasis stalas arba baldų komplektas su žemu staliuku, ir koks supamas krėslas ar pakabinamas krepšys, taip pat nemažai augalų ir pan. Bet kartais dėl finansų, vietos stokos arba dėl kitų priežasčių prie namo prisišlieja maža erdvė poilsiui. Tad kaip įrengti mažą terasą praktiškai, kad joje tilptų visa, ko reikia ir norisi?

 

Minimalizmas

Mažoje erdvėje prioritetą teikite minimalizmui, neapkraukite erdvės nereikalingais ir praktiškos funkcijos neatliekančiais baldais, kitomis detalėmis. Minimalistinis stilius suteikia tvarkos įspūdį, vizualiai patalpai suteikia daugiau erdvės.

 

Sulankstomi baldai

Mažai terasai rinkitės baldus, kuriuos galima sulankstyti, kai yra nenaudojami. Taip jie užims labai mažai vietos, daugiau jos liks patogiam judėjimui. Nedidelei terasai rinkitės kompaktišką staliuką ir kelias kėdes. Privalumas – lengvai ir greitai išlankstomi, bet stabilūs baldai.

 

Išnaudokite sienų plotą

Svarstantys, kaip įrengti mažą terasą, turėtų maksimaliai išnaudoti sienas. Jei ant jų pritvirtinsite kelis dailius kabliukus, galėsite sukabinti sulankstomas kėdes – taip jos neužims papildomos vietos, netrukdys praeiti.

Ant sienos tvirtinkite laikiklius vazonėliams, kuriuose galite auginti gėles, žaliuojančius augalus, prieskonines žoleles. Vertikali sodininkystė suteikia progą turėti tikrai daug augalų, tačiau taupyti grindų plotą mažoje erdvėje.

Jei pavasarį rengiatės daržininkystei ir turite daug daigų, terasoje gali vietą atrasti pastatoma arba ant sienos pakabinama lentyna, kuri sutalpins visą armiją daigelių, o vietos užims labai mažai.

 

Atviros lentynos ar pakabinamos spintelės

Ant terasos sienų verta pritvirtinti kelias atviras lentynas arba pakabinamas spinteles. Jose galėsite sutalpinti daug daiktų (pavyzdžiui, vazonėlius su augalais, laistytuvą, augalų trąšas, baldų pagalvėles, pledus ir kitus terasoje naudojamus daiktus), tačiau drauge jie neužims grindų ploto. Atviros lentynos atrodys labai dailiai, kurs lengvumo įspūdį, neapsunkins mažos terasos interjero, bet turėkite omenyje, kad ant jų kaupsis nešvarumai, dulkės, kurių gaus ir lentynose sudėti daiktai. Jei norite labiau juos apsaugoti, uždaros pakabinamos spintelės bus geresnis sprendimas, bet vizualiai jos labiau apsunkins erdvę.

 

Augalai

Sakote, mažoje terasoje neturėsite galimybės susikurti žaliosios oazės? Klystate, tereikia teisingai pasirinkti augalus. Prioritetą teikite tiems, kurie užima mažai vietos ir kuriuos galite įkurdinti vazonėliuose ant sienos. Mažai erdvei idealiai tiks vijokliniai augalai, kurių vazonas užims nedaug vietos, tačiau lapija ir / ar žiedai įspūdingai kops aukštyn ir džiugins vešlumu. Jei terasa turi turėklus, išnaudokite juos – kabinkite ant jų vazonus ir mėgaukitės svyrančiais petunijų, pelargonijų ar kitų mėgiamų gėlių žiedais.

 

Pakabinamos poilsio vietos

Žvalgantis po sodo prekių asortimentą norisi ir hamako, ir pakabinamo krepšio, tiesa? Nenusiminkite, maža terasa tikrai nereiškia, kad reikės atsisakyti šių puikių vasaros atributų. Hamaką ir krėslą kabinkite taip, kad nenaudojamus galėtumėte kompaktiškai pakelti ar sulenkti ir pakabinti ant sienos. Pavyzdžiui, įsukite sienoje kablį ir pakabinamą krepšį kelkite aukštyn bei pakabinkite ant to kabliuko. Hamaką irgi įtaisykite taip, kad būtų galimybė lengvai nukabinti vieną jo galą ir užkabinti ant kabliuko kažkur, kur jis netrukdys judėjimui.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai