Jauku namie

Kaip papuošti terasą?

kaip papuošti terasą

Šiltuoju metų laiku, esant geriems orams prie individualių namų ypač vilioja viena erdvė – terasa. Tai tobula zona jaukiam laikui su knyga, arbatos puodeliu, šeimos pusryčiams, vakarienėms, pokalbiams su bičiuliais ir t.t. Jei mėgstate laiką leisti terasoje ir norite jai suteikti daugiau jaukumo, pateikiame kelias idėjas, kaip papuošti terasą nebrangiai, bet labai efektingai.

 

Girliandos

Sutikite, girliandų skleidžiama šviesa jaukumo tikrai nestokoja. Tiesa, rinkitės šiltus atspalvius. Priklausomai nuo girliandos ilgio, lemputes galite kabinti terasos palubėje, palei perimetrą, virš stalo ar kitoje vietoje. Norėdami pabrėžti kaimišką, vintažinį, skandinavišką stilių galite rinktis klasikines kriaušės formos lemputes turinčias masyvesnes girliandas. Lengvumo įspūdžiui sukurti idealiai tiks mažytės švieselės. Modernioje terasoje galite rinktis minimalistines girliandas arba tokias, kurios žavi originaliomis formomis. Labai geras pasirinkimas būtų saulės įkraunamos LED lemputės.

 

kaip papuošti terasą

 

Augalai

Ką pasakytumėte, jei terasoje „išdygtų“ palmė, didžiulė monstera, fikusas ar kitas daug žalumos dovanojantis augalas? O galbūt norite pelargonijų, petunijų, begonijų, lobelijų ar kitų terasoms puikiai tinkančių žiedų? Augalai terasai tikrai suteiks elegancijos, gyvybės, spalvų bei jaukumo ir padės sustiprinti norimą stilių. Augalus rinkitės pagal tai, kokią aplinką terasoje norite sukurti: jaukią kaimišką, primenančią paplūdimį, galbūt keliančią aliuzijas į džiungles ar pan.

Augalų vazonus galite statyti įprastai ant terasos grindų ar kabinti ant turėklų, jei tokie yra. Bet galite įgyvendinti ir įmantresnius sprendimus, pavyzdžiui, augalus kabinti ant sienų arba pintuose pakabinamuose vazonuose, galite realizuoti vertikalaus želdinimo idėją.

 

kaip papuošti terasą

 

Žibintai

Svarstantiems, kaip papuošti terasą, būtina pagalvoti apie jaukų apšvietimą. Šiandien dekoro prekių skyriuose rasite platų spektrą įvairių pastatomų bei pakabinamų žibintų. Itin populiarūs yra mediniai arba metaliniai, baltos, juodos, pilkos, natūralaus medžio spalvos. Atsižvelkite į tai, koks stilius terasoje demonstruojamas ir įkomponuokite žibintus, derinkite skirtingus jų dydžius. Gera vieta žibintams yra ant terasos grindų, staliuko, taip pat gali būti pakabinti prie sienos ar palubėje, prie įėjimo į terasą.

 

Užuolaidos

Tekstilė daugeliu atvejų gali išgelbėti situaciją, kai stokojama jaukumo ir estetikos. Nemanykite, kad užuolaidos kabinamos tik vidaus patalpose, jos puikiai tinka ir terasai! Dieninės, lengvai besiplaikstančios vėjyje, sukurs lengvumo ir švelnumo efektą, terasos erdvei suteiks krislą elegancijos. Naktinės užuolaidos atliks dvigubą funkciją – jos bus ne tik dekoro elementas, tačiau drauge ir suteiks privatumo bei leis pasislėpti nuo įkyrių saulė spindulių.

Svarbu: terasai rinkitės užuolaidas iš impregnuotų audinių – tokie yra atsparūs drėgmei bei kitam išorės poveikiui, todėl nepelys, nekeis spalvos ir nepraras reprezentatyvumo.

 

Pagalvėlės

Šis dekoro elementas dažnai naudojamas vidaus erdvėms dekoruoti, kai norima jaukumo, šilumos, švelnumo patalpose. Tačiau jos puikiai tiks ir terasai. Dėkite ant terasos baldų arba išdėliokite ant grindų, kas itin tiks norint sukurti boho ar kitą žaismingą, laisvą terasos stilių.

 

Nuotrauka Pexels

 

Sūpynės

Jei terasa erdvi ir joje yra vietos sūpynėms ar pakabinamam krėslui, būtinai tokį įkurdinkite. Jis ne tik taps jaukiu akcentu, bet ir neabejotinai viena iš mėgiamiausių vietų šioje erdvėje.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai