Jauku namie

Kiaušinių marginimas su vaikais: 5 paprasti būdai

Kiaušinių marginimas su vaikais

Velykos ypatinga šventė – ir dėl sakralinių elementų, prasmės, dėl asociacijų su pavasariu ir bundančia gamta, o taip pat, žinoma, dėl labai smagaus užsiėmimo – kiaušinių marginimo. Pastaroji veikla ypač sužavi mažuosius margintojus – vaikai turi labai plačias galimybes pademonstruoti savo kūrybiškumą. Kiaušinių marginimas su vaikais – smagus laikas visai šeimai. O tam siūlome penkis paprastus būdus, kuriuos vaikai gali išbandyti ir vieni, ir su suaugusiųjų draugija.

 

Su popieriniais rankšluosčiais ir flomasteriais

Labai smagus būdas, o ir rezultatas kaskart vis kitoks.

Jums reikės kietai virtų baltų kiaušinių, flomasterių, popierinių rankšluosčių, vandens, acto, pipetės arba purkštuko.

Kaip dažyti? Lai vaikai nuspalvina popierinių rankšluosčių lapelius – kokiomis nori spalvomis. Į tą lapelį vyniokite kietai virtą kiaušinį, suriškite gumute arba siūlu. Stiklinėje vandens išmaišykite šaukštelį acto ir šį tirpalą lašinkite arba purkškite ant kiaušinio, kas sudrėktų popierinis rankšluostis. Palikite kelioms minutėms pastovėti (dar geriau, kol apdžius rankšluostis) ir išvyniokite – kiaušiniai nusidažo labai įdomiai ir įvairiai.

 

Marginimas su grietinėle

Daugeliui žinomas kiaušinių marginimas su skutimosi putomis. Pasirinkite alternatyvą – plaktą grietinėlę arba maskarponės sūrį bei maistinius dažus ir šį būdą drąsiai galės išbandyti net ir mažieji dažytojai, kurie nevengia paragauti darbui skirtų priemonių.

Jums reikės kietai virtų baltų kiaušinių, šiek tiek acto, purškiamos grietinėlės arba plakto maskarponės sūrio, maistinių dažų.

Kaip dažyti? Į indą purkškite grietinėlę arba dėkite maskarponę, išlyginkite. Lašinkite maistinius dažus, pamaišykite pagaliuku, kad spalvos susilietų. Virtą kiaušinį šiek tiek pamirkykite vandenyje su actu, nusausinkite, dėkite ant grietinėlės ar sūrio, apvoliokite, išimkite ir palikite keliolikai minučių. Pastovėjusius kiaušinius nuvalykite. Visa eiga paprasta, vaikai galės lengvai atlikti patys.

 

Su ryžiais

Itin paprastas ir smagus būdas.

Jums reikės kietai virtų baltų kiaušinių, ryžių, plastikinių maišelių, maistinių arba kiaušiniams skirtų dažų.

Kaip dažyti? Kiaušinius kietai išvirkite. Į kiekvieną maišelį pilkite ryšių, įlašinkite dažų ir išmaišykite (užspauskite ir gerai supurtykite maišelį). Į maišelius dėkite po vieną virtą kiaušinį. Pastarasis turi pasilėpti tarp ryžių. Palikite kiek pastovėti. Kiaušinį išimkite, nuvalykite prilipusius ryžius, jei reikia, patepkite aliejumi dėl blizgesio.

 

Kiaušinių marginimas su vaikais
Nuotrauka Unsplash

 

Marginimas su vašku

Jums reikės kietai virtų kiaušinių, vaško (tik ne parafino), kiaušiniams skirtų dažų. Vaško potėpiams ant kiaušinio naudokite smeigtuką su nedidele galvute – jį smailiąja puse įsmeikite į kokį medinį pagaliuką, kad būtų patogiau laikyti.

Kaip dažyti? Vašką ištirpinkite ir viso proceso metu laikykite indelį virš ugnies, kad nesustingtų. Smeigtuko galvutę pamirkykite į vašką ir ant kiaušinio pieškite norimus ornamentus. Vaškui sustingus kiaušinius pamerkite į paruoštus dažus. Palaikykite tiek, kiek nurodyta dažų instrukcijoje. Išimkite, nugramdykite vašką ir kruopščiai nuvalykite jo likučius.

Vaikai vašku gali piešti įvairius ornamentus, gėlės, širdeles, žvaigždes, marginti rutuliukais, dryžiais, šypsenėlėmis ir pan.

 

Su lipdukais

Parodykit vaiką, kuris nemėgsta lipinti lipdukų. Kiaušinius išvirkite, nudažykite jiems skirtais dažais ir duokite vaikams dar labiau patobulinti lipdukais.

Galimas ir atvirkštinis variantas. Kietai išvirkite baltus kiaušinius ir duokite vaikams juos aplipinti lipdukais. Tai gali būti geometrinės formos, dar geriau būtų kiškučių siluetai ar kažkas kito, labiau „velykinio“. Taip paruoštus kiaušinius merkite į pagal instrukcijas paruoštus dažus ir palaikykite. Išėmę iš dažų lipdukus nuklijuokite.

 

Kiaušinių marginimas su vaikais
Nuotrauka Pexels

 

Jei dar trūksta idėjų, daugiau jų rasite ČIA.

Smagaus laiko ir spalvingų margučių!

 

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai