Jauku namie

Paprasti margučių marginimo būdai

Paprasti margučių marginimo būdai

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms – daugelis ieško idėjų, kaip originaliai, bet drauge ir lengvai marginti margučius. Nors senieji marginimo būdai, pavyzdžiui, svogūnų lukštais, niekur nedingo ir vos dar yra populiarūs, šiuolaikiniai žmonės nori ir kitokių idėjų, kad savo velykinį stalą papuoštų kuo įvairesniais šios šventės simboliais. Tad jūsų dėmesiui – paprasti margučių marginimo būdai.

 

Su svogūnų lukštais

Patikrintas būdas, kuris suteiks progą mėgautis labai geru rezultatu. Tai vienas iš nedaugelio marginimo būdų, kuriam tinka tiek balti, tiek rudi kiaušiniai.

Jums reikės kiaušinių, svogūnų lukštų, marlės, acto, siūlo. Galite naudoti ir žoleles, lapus, šakeles.

Kaip dažyti? Puode paruoškite tirpalą – kuo daugiau svogūnų lukštų, porą šauktų acto, vandens (pilkite tiek, kad apsemtų vėliau sudėtus kiaušinius). Svogūnų lukštus pavirkite apie pusvalandį ant silpnos ugnies. Tuo metu, kol lukštai verda, ant nuplautų kiaušinių dėkite turimų augalų šakeles ar lapus, tada kiaušinį vyniokite į marlę ir užriškite siūlu. Paruoštus kiaušinis sudėkite į vandenį su lukštais ir virkite dar apie 10 minučių. Kiaušinius išimkite, leiskite atvėsti ir išvyniokite. Jei reikia blizgesio, patepkite aliejumi.

 

Su vašku

Tai vienas iš senesnių, bet vis dar labai populiarių kiaušinių marginimo būdų.

Jums reikės kietai virtų kiaušinių, vaško (tik ne parafino), kiaušiniams skirtų dažų. Dažymo įrankiui naudokite mažą smeigtuką su nedidele galvute – jį smailiąja puse įsmeikite į kokį medinį pagaliuką (galite naudoti pieštuką).

Kaip dažyti? Vašką ištirpinkite ir viso proceso metu laikykite indelį virš ugnies, kad jis nesustingtų. Smeigtuko galvutę pamirkykite į vašką ir ant kiaušinio pieškite norimus ornamentus. Vaškui sustingus kiaušinius pamerkite į paruoštus dažus. Palaikykite tiek, kiek nurodyta dažų instrukcijoje. Išimkite, nugramdykite vašką ir kruopščiai nuvalykite jo likučius.

 

Su šilkiniais kaklaraiščiais

Tai – klasikų klasika, nes dažnas kasmet ieško pirkti šilkinių kaklaraiščių tam, kad galėtų pasipuikuoti išties įspūdingai atrodančiais margučiais.

Jums reikės kiaušinių, baltos medvilnės, šilkinių kaklaraiščių ar tiesiog šilkinio audinio, siūlo, vandens, acto.

Kaip dažyti? Susikarpykite skiautelėmis šilkinį audinį ar kaklaraiščius ir medvilninį baltą audinį. Dydį rinkitės tokį, kad į jį tilptų kiaušiniai. Į vandenį puode pilkite porą valgomųjų šaukštų acto, dėkite nuplautus kiaušinius, palikite kelioms minutėms. Tada nusausinkite. Kiaušinį vyniokite į šilkinę skiautę, tada į baltą medvilnę, suriškite. Taip paruoškite visus kiaušinius, dėkite į puodą su vandeniu ir dviem šaukštais acto. Virkite 10–15 minučių. Išvirus nuvyniokite audinius, kiaušinius nusausinkite, galite patepti aliejumi, jei norite blizgesio.

 

Su akriliniais dažais

Paprastas, greitas, bet įdomus būdas.

Jums reikės virtų kiaušinių, maistinių ir akrilinių dažų, šiaudelių.

Kaip dažyti? Kiaušinius nuplaukite, išvirkite ir nudažykite maistiniais dažais. Ant nusausintų kiaušinių lukšto užlašinkite akrilinių dažų, kuriuos išsklaidykite per šiaudelį pūsdami orą. Kiaušinių spalvingumas priklausys nuo akrilinių dažų kiekio ir pasirinktų spalvų.

 

Su nagų laku

Jei namuose turite nagų lako, išbandykite šį būdą margučiams marginti.

Jums reikės virtų kiaušinių, nagų lako, dubenėlio su vandeniu, dantų krapštukų. Pravers ir vienkartinės pirštinės.

Kaip dažyti? Į indą su vandeniu prilašinkite nagų lako. Dantų krapštuku iš lako vandens paviršiuje sukurkite norimą piešinį ar ornamentą, galbūt tiesiog spalvų mixą. Imkite kiaušinį, pusę jo dėkite ant to piešinio, kiek panardinkite į vandenį, kad piešinys priliptų. Laikydami kiaušinį vandeny dantų krapštuku pašalinkite nuo jo lako perteklių ir išimkite iš vandens. Margutį statykite į kiaušiniams skirtą laikiklį švariąja puse į apačią. Kai viršutinė dalis išdžius, tokiu pačiu būdu dažykite antrąją.

 

Su skutimosi putomis

Šis būdas jau daugelio, matyt, išmėgintas, tačiau jei dar nebandėte, pirmyn – labai paprasta ir greita.

Jums reikės kietai virtų baltų kiaušinių, skutimosi putų, vandens, acto, dantų krapštukų, maistinių dažų.

Kaip dažyti? Į indą arba ant kokio nors padėklo pripurkškite skutimosi putų, išlyginkite. Ant jų prilašinkite maistinių dažų ir dantų krapštuku juos išmaišykite, kad spalvos susilietų. Imkite kiaušinį, pamirkykite jį vandenyje su actu, nusausinkite ir dėkite ant skutimosi putų, pavoliokite, kol kiaušinis pasidengs jomis. Tokius kiaušinius dėkite ant popierinio rankšluosčio ir palikite apie 15 minučių. Tada nuplaukite, nusausinkite ir valio – jūsų spalvotieji margučiai.

 

Su vaškinėmis kreidelėmis

Šis dažymo būdas labai tiks, jei norite į procesą įtraukti ir vaikus.

Jums reikės virtų kiaušinių ir vaškinių kreidelių.

Kaip dažyti? Pirmiausia prisitarkuokite vaškinių kreidelių smulkesne tarka arba galite naudoti drožtuką. Kiaušinius išvirkite ir tam, kad neatvėstų, kol dažysite, dėkite į šiltą orkaitę. Imkite kiaušinį (turi būti karštas), dėkite jį ant drožlių, apvoliokite, drožles galite ir įtrinti arba kiaušinį statykite į laikiklį ir užberkite drožlių. Jos lydydamosi padengia lukštą spalvomis.

 

Su vilna

Tai būdas norintiems velykinį stalą papuošti minkštučiais ir labai mielais margučiais.

Jums reikės išpūstų kiaušinių, vilnos gabalėlių, muilo tirpalo.

Kaip dažyti? Kiaušinį apdėkite vilnos gabalėliais – galite vienos spalvos, galite derinti kelias. Tada sudrėkinkite karštu muilo tirpalu, švelniai glostykite vilną, kad ji priglustų, įgautų kiaušinio formą ir taptų kuo lygesnė. Viskas – jūsų vilnoniai margučiai.

 

Marmuro efektui sukurti

Jums reikės kiaušinių, svogūnų lukštų, skudurėlių (dydį parinkite tokį, kad tilptų kiaušinis), siūlo, anilino dažų arba prieskonių.

Kaip dažyti? Nuplautus kiaušinius apvynioti vandenyje išmirkytais kiaušinių lukštais, dėti ant skepetaitės. Paberkite smulkių anilino dažų arba prieskonių (pavyzdžiui, puikiai tinka ciberžolė). Kiaušinį suvyniokite, užriškite. Virkite švariame vandenyje arba su kiaušiniams skirtais dažais.

 

Su augalais

Kartais gamta prieš Velykas dar nebūna pabudusi, bet dažniausiai jau galime rasti augalų lapelių, kurie įstabiai atrodo atspausti ant kiaušinio lukšto.

Jums reikės kiaušinių, audinio skepetaičių, siūlo, augalų šakelių ar lapų (labai gražiai atsispaudžia žemuogių lapeliai, agrastų, serbentų, taip pat samanos, paparčiai, gėlytės ar kt.), kiaušiniams skirtų dažų arba svogūnų lukštų.

Kaip dažyti? Vandenyje suvilgykite augalą, pridėkite prie kiaušinio, pastarąjį dėkite į audinio skepetaitę ir užriškite siūlu. Dėkite į vandenį su dažais arba svogūnų lukštais, galite naudoti ir prieskonius ar arbatžoles. Virkite kiaušinius ir išvynioję stebėkite, kokie gražūs atspaudai ant jų likę.

 

Tiesa, prieš Velykas aktualūs ne tik paprasti margučių marginimo būdai, bet ir stalo dekoras. Idėjų dekoravimui galite pasigaudyti ČIA.

 

Smagaus laiko marginant margučius!

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai