Jauku namie

Žalia spalva interjere: patarimai ir idėjos

Žalia spalva interjere

Žalia spalva pelno daugelio simpatijas. Nenuostabu – jos daug gamtoje, tad mums asocijuojasi su gyvybe, harmonija, atsinaujinimu, pavasariu. Tokias aliuzijas kiekvienas norime įsileisti ir į savo namus, tiesa? Štai kodėl žalia spalva interjere nepraranda savo populiarumo pozicijų. Vieni jos renkasi daugiau, kiti skiria dominuojančios vaidmenį, dar kiti ją pasirenka akcentams. Nepriklausomai nuo to, kurį variantą pasirinksite jūs, gali praversti patarimai, kaip ir su kuo žalia spalva interjere dera.

 

Žalios spalvos poveikis

Pirmiausia tikslinga paminėti, kokią įtaką mums gali daryti interjere esanti žalia spalva. Juk ne paslaptis, kad spalvos turi savo energetiką ir daro poveikį. Taigi, žalia bus tobulas pasirinkimas bet kuriai erdvei: tiek poilsio, tiek aktyvesnių veiklų. Ji ramina, padeda atsipalaiduoti ir pailsėti, tad namuose bus geras sprendimas. Verta paminėti ir tai kad ji mažina įtampą, kas yra dažnas šių dienų palydovas.

Nepaisant to, kad žalia spalva interjere demonstruoja teigiamą poveikį, nereikėtų persistengti su jos ryškumu. Prioritetą teikite prigesintiems, blankiems, pasteliniams žalios spalvos atspalviams – idealiai tiks alyvuogių, samanų žali atspalviai, taip pat vos žalsva. Jei vis tik norisi ryškumo, siūlome dvi idėjas: rinkitės ryškesnius akcentus, pavyzdžiui, vazas, tekstilę, paveikslus ar panašiai, arba ryškiau dažykite tik vieną sieną, o kitoms parinkite švelnius tonus, kurie suteiks balanso.

 

Nuotrauka Pexels

Jei žalia spalva interjere pasirenkama sienoms

Jau minėjome, kad dažant sienas žalia spalva geriau rinktis neryškius tonus. Pastelinės, prigesintos žalios spalvos fone idealiai atrodys metalo, akmens, krištolo akcentai, sodriai žali, įvairių atspalvių rudi baldai.

Jei vis tik nuspręsite apdailai pasirinkti tamsiai žalią spalvą, nusiteikite, kad kambarys atrodys gana tamsus. Prie sodrių sienų derinkite tamsaus medžio baldus, žalvario, aukso akcentus – tai bus prabanga alsuojantys tandemai. Norite kontrasto? Tamsiai žalios spalvos fone akį trauks šviesūs baldai ar kiti dekoro elementai. Tiesa, nesirinkite jų žalių, geriausia, jei tamsiai žalia kontrastuos su dramblio kaulo, švelnia kremine, šviesiai ruda, smėline spalvomis.

 

Jei žalia spalva pasirenkama baldams

Labai daug simpatijų pelno tamsiai žalios, smaragdo spalvos aksomo minkšti svetainės baldai, krėslai, valgomojo kėdės. Jos itin elegantiškai atrodo šviesių spalvų fone, pavyzdžiui, baltos, dramblio kaulo, blyškiai pilkos, kreminės.

Balta ar labai jai artima sienų spalva ir sodriai žali minkšti baldai – itin dažnas duetas. Tačiau nors jis dažnas, išskirtinumo jam suteikti galite labai lengvai ir originaliai – parinkdami dekoravimo priemones: pagalvėles, užuolaidas, paveikslus, veidrodžio rėmus, žvakides ir kt. Jei norite daugiau harmonijos bei darnos, rinkitės pilkas, rudas detales, o jei širdis linksta link kontrastų, tai su žalia tobulus derinius sudarys geltona bei rožinė spalvos. O jeigu trokštate prabangaus įvaizdžio, neabejokite – tokį sukurs sodriai žalios ir aukso, žalvario ar sidabro spalvos duetai. Jaukų, šiltą įvaizdį sukurti padės medis – jis labai dera tiek su šviesia, tiek su tamsiai žalia spalva.

 

Nuotrauka Pexels

 

Akcentų derinimas

Derinant šviesią apdailą ir tamsiai žalios spalvos baldus arba atvirkščiai, dekoro priemones galite rinktis šviesias, tamsias arba jų miksą. Pavyzdžiui, jei kambario sienos šviesios, o minkšti baldai sodrios žalios spalvos, tai užuolaidas galite derinti dviejų spalvų: aksomines žalias ir baltas ar švelnios kreminės spalvos. Pastarosios gali būti su subtiliu raštu. Taip pat ir su pagalvėlėmis, kilimu ar kitais aksesuarais. Žinoma, nereikėtų demonstruoti labai plačios spalvų paletės – 2–3 derančios spalvos bus geras sprendimas.

 

Žalia spalva interjere
Nuotrauka Pexels

 

Beje, žalia spalva interjere gali atsidurti ne tik per sienų apdailą, baldus, tekstilę, bet ir per augalus. Tai bus natūralus, jaukus ir labai dailus žalios spalvos potėpis patalpoje.

 

Nuotrauka Pexels

 

Žalia spalva interjere: kas čia nederės?

Žalia spalva gana dėkinga. Švelniems, romantiškiems, saugiems deriniams ji labai gražiai derės su pilka, balta, juoda, įvairių atspalvių ruda spalva. Taip pat yra nemažai variantų, kaip su žalia spalva sukurti ryškius, tačiau stilingus derinius. Šiuo atveju geras pasirinkimas žaliai spalvai į draugiją gali būti geltona, rožinė, turkio, net violetinė. Bet yra viena spalva, kuri interjere su žalia neturėtų būti derinam. Tai – raudona.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai