Jauku namie

Kodėl verta terasoje sumontuoti tentus?

tentai terasai

Terasą pelnytai galime vadinti poilsio, jaukių šeimos pietų, pasisėdėjimų su bičiuliais vieta. Vos tik pavasario saulė ima kaišioti nosį daugelis su nekantrumu imame laukti, kada gi jau galėsime rytine kava mėgautis terasoje. Tačiau buvimą čia neretai pavėlina neskubantis ateiti pavasaris, lietingi bei vėjuoti orai, o ir rudenį greit orams atšalus terasa dažniau lieka tuščia. Tačiau skaidrūs tentai terasai bus puikus būdas prailginti terasos naudojimo laiką. Negana to, toks sprendimas suteiks ir daugiau privalumų.

 

Patikima apsauga nuo vėjo ir kritulių

Stiprūs vėjo gūsiai, lietus dažnai išveja mus iš terasos – skubame į namus, palikę terasos erdvę tuščią. Bet jei bus sumontuoti tentai, jie apsaugos net nuo itin stipraus vėjo, taip pat neleis į terasą patekti ir lietaus lašams, kad ir kaip stipriai lytų. Dar privalumas ir tas, kad į terasą nepateks medžių labai, dulkės bei kiti nešvarumai, kuriuos atpučia vėjas.

 

Nuotrauka Unsplash

 

Daugiau dekoravimo galimybių

Terasos dekoravimas pažeria labai daug progų čia sukurti jaukų kampelį. Kadangi tentai apsaugos nuo kritulių, tai terasoje galima pakabinti užuolaidas – jos suteiks labai daug jaukumo erdvei. Žinoma, kadangi terasa visgi yra lauke, tai geriausia užuolaidoms rinktis impregnuotus audinius. Taip pat jei terasa turi skaidrius tentus, čia galima pakloti kilimą ar kelis kilimėlius, įkurdinti baldus su minkštomis pagalvėlėmis, pastatyti sėdmaišį, nesibaiminant, kad lietus pakenks audiniams.

 

Mėgstantiems auginti

Tentus turinti terasa gali tapti labai šaunia gėlių, daržovių, uogų auginimo erdve. Augalai čia gali atlikti ne tik praktinę, bet ir dekoratyvinę funkcijas. Kadangi tentais apsaugotoje terasoje būna gana šilta, tai čia galite auginti ir pirmąsias daržoves, kurioms lauke ar nešildomame šiltnamyje augti dar būtų vėsoka, pavyzdžiui, žalumynus, salotas, ridikėlius ir pan.

Šiltuoju metų laiku tokioje terasoje drąsiai galite laikyti ir naminius žaliuojančius augalus, pavyzdžiui, pinigų medžius, monsteras, dracenas, palmes ar kitus.

 

Estetiškas vaizdas

Jei dar vis svarstote, kodėl verta terasoje sumontuoti tentus, ir baiminatės, kad, palyginti su įstiklinta terasa, tentai atrodys neestetiškai, matysis jų raukšlės, nešvarumai ir pan., meskite tokias mintis šalis. Juk juk stiklas irgi pasidengia dulkėmis, lietaus lašų paliktais pėdsakais ir jį taip pat reikia valyti, todėl tentai šiame kontekste priežiūros daugiau nereikalaus.

Svarbu paminėti ir tai, kad jei tentai terasai bus pagaminti kokybiškai ir sumontuoti tinkamai, iš tolo sunkiai atskirsite, ar ten stiklas, ar tentas. Jie atrodo labai dailiai, tvarkingai. Negana to, skaidraus tento kraštų spalvą galite pasirinkti pagal tai, koks jūsų terasos ar namo eksterjeras, ir taip juos priderinti prie bendros koncepcijos.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai