Jauku namie

Modernus farmhouse stilius: kas jam būdinga?

Modernus farmhouse stilius

Tikrasis farmhouse yra neatsiejamas nuo medžio, šviesios ir jaukios spalvų paletės, tekstilės ir augalų, pagalvėlių, kilimų bei kitų jaukumą dovanojančių akcentų patalpose. Tačiau šiandien itin populiarus farmhouse ir modernaus stiliaus tandemas, dovanojantis moderniai kaimišką stilių, kurį pritaikyti galima toli gražu ne tik kaimo sodyboje, tačiau net ir bute. Taigi kuo išsiskiria modernus farmhouse stilius?

 

Esminiai modernaus ir klasikinio farmhouse stiliaus skirtumai

Šiame kontekste matyti, kaip modernus sodybos dizainas iš klasikinio farmhouse perima patogumą, jaukumą, paprastumą ir prideda modernių akcentų: tikslių, lygių linijų, neutralių spalvų, blizgių elementų. Modernus farmhouse stilius ne toks kaimiškas – jis tarsi aukso viduriukas tarp kaimiško ir modernaus dizaino, kuriame medžio ir natūralios tekstilės fone vietą atranda metalo, akmens akcentai bei modernus apšvietimas.

 

Modernus farmhouse stilius
Nuotrauka Unsplash

 

Kas būdinga moderniam kaimiškam stiliui?

  • Praktiškumas. Visi baldai yra naudojami, patogūs, praktiški. Nėra baldų „dėl grožio“.
  • Neutrali spalvų paletė. Klasikinio farmhouse stiliaus spalvoms draugiją palaiko neutralių atspalvių paletė. Čia vietą atranda smėlinė, pilka, kreminė spalvos. O gėlėtus, languotus ir panašius audinius keičia (arba derinami kartu) paprasti, vienspalviai, šiuolaikiški.
  • Mišrūs, bet derantys baldai. Drąsiai derinkite senovinius ir naujus baldus. Nustebsite, kokią stilingą samplaiką jie gali sudaryti! Šiame kontekste išryškėja ir skirtingų medžiagų dermė, pavyzdžiui, medžio ir nerūdijančio plieno.
  • Natūralūs elementai. Čia svarstyklės nusveria į klasikinio farmhouse pusę ir vis dar lieka dominuoti kuo natūralesnės medžiagos, pavyzdžiui, akmuo, medis, vytelės, medvilnė, linas ir pan.
  • Minimalizmas. Modernus kaimiškas stilius nėra toks gausus baldų ir daiktų, jame prioritetas teikiamas minimalizmui.
  • Apšvietimas. Šviestuvai ar kiti apšvietimo sprendimai gali būti puikus įrankis sustiprinti modernaus įvaizdžio įspūdį kaimiško stiliaus visumoje. Tai variantas, tiksiantis tiems, kurie tarsi ir nori modernių potėpių, tačiau drauge baiminasi prarasti tą kaimiško stiliaus žavesį. Tai šiuo atveju sužaiskite apšvietimo korta – rinkitės masyvesnius, modernius šviestuvus, pavyzdžiui, metalinius gaubtus, kryptinius šviestuvus, minimalistinius blizgius ir pan. Taip pat nebijokite derinti skirtinų apšvietimo sprendimų vienoje patalpoje.
  • Lengvumas. Klasikinis farmhouse nėra niūrus, mat vyrauja šviesi spalvų paletė, tačiau baldai gana masyvūs. Moderniame kaimiškame stiliuje išryškėja grakštumas, lengvumas, patalpos atrodo erdvesnės ir dėl lengvumo įspūdį sustiprinančių baldų, ir dėl minimalizmo.
  • Spalviniai akcentai. Moderniame farmhouse stiliuje išryškėja baltos spalvos dominavimas. Tačiau stilingų kontrastų suteikia neretai pasirenkami, pavyzdžiui, juodi akcentai.

 

Modernus farmhouse stilius
Nuotrauka Unsplash

 

Štai toks žavingas, moderniai kaimiškas yra šiuolaikinis farmhouse interjeras, sulaukiantis gana daug simpatijų.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Farmhouse interjeras

Farmhouse interjeras: koks jis?

Interjero stilių įvairovė labai plati, tačiau jau kuris laikas kaimiško „prieskonio“ turinčių interjero gerbėjų simpatijas užkariauja farmhouse interjeras, žavintis natūralumu, paprastai šviesių spalvų palete ir,

Skaityti daugiau »