Jauku namie

Farmhouse virtuvė: kaip tokią turėti?

Farmhouse virtuvė

Jei modernus stilius nežavi, tačiau itin kaimiško taip pat nenorite, rinkitės farmhouse – tai bus tobulas aukso viduriukas, žavintis kaimiško stiliaus elementais, kurie stilingai susipina su moderniam dizainui būdinga elegancija bei šviesia spalvų palete. Jis gali būti nebūtinai pasirenkamas visoms namų patalpoms, tačiau virtuvėje įsikuria labai dažnai. Tiesą sakant, jis čia idealiai tinka ir suteikia daug variacijų kūrybai. Tad jei norite turėti farmhouse virtuvę savo namuose ar sodyboje, štai keli patarimai, kaip tokią nesunkiai galite susikurti.

 

Apdaila

Idealiu atveju farmhouse virtuvės sienoms tiktų medis – tai gali būti rąstinė siena, o jei namas karkasinis, mūrinis, tai galima naudoti medines dailylentes. Tiek rąstai, tiek dailylentės geriau būtų šviesaus medžio. Pastarasis, ne paslaptis, ilgainiui kiek tamsėja. Visgi tokio tipo virtuvės apdailai labiausia tinka balta, pilkšva, kreminė ar kita pastelinė, labai šviesi spalva, todėl sienas dažykite, medį galite balinti impregnantais ar kitomis medžiagomis, kurios nesudaro plėvelės, bet įsigeria.

Lubos irgi turėtų būti baltos, galima palikti matomas medines sijas.

 

Farmhouse virtuvė

 

Farmhouse virtuvė: baldų medžiagos ir spalvos

Puiku, jei turite galimybę rinktis medinius baldus. Dažnas mano, kad tokie baldai bus masyvūs, apsunkins erdvę ir pan. Tačiau šiandieninės galimybės suteikia daug progų ir mediniams baldams suteikti elegancijos, grakštumo. Jei negalite ar nenorite pasigaminti medinių baldų, rinkitės kokybiškas plokštes. Tačiau jos neturėtų būti blizgios ar tokios, kurios labiau tinka šiuolaikiškuose interjeruose.

Baldų spalvų paletė gana plati: balti, pilki, melsvi, žalsvi, medžio spalvos.

 

Tekstilė

Farmhouse virtuvė neišsivers be tekstilės – tai vienas iš jaukumą bei estetiką kuriančių elementų. Svarbus aspektas – užuolaidos arba dar geriau dailios romanetės. Taip pat nevenkite pakabinti kelių rankšluostėlių. Iš to paties audinio pasiūkite užuolaidėles, kuriomis galima atskirti tokias  vietas, kurias norite paslėpti nuo aplinkinių akių, pavyzdžiui: dujų balioną, šiukšlių rūšiavimo erdvę, vandens filtrus ar tiesiog atviras lentynas.

Verta akcentuoti ir audinių spalvas bei raštus. Koloritą, žinoma, reikėtų derinti prie bendros spalvinės koncepcijos šioje erdvėje. Kalbant apie raštus, tai tokio stiliaus virtuvėje ypač populiari gėlėta, dryžuota, languota tekstilė.

 

Farmhouse virtuvė

 

Atviros lentynos

Farmhouse virtuvė nėra tokia, kuri vizualiai sunkintų erdvę. Prie to svariai prisideda ir dažnai čia įsikuriančios atviros lentynos. Tai tobula vieta dailiems indams, prieskoniams, augalams, knygoms, įvairiems virtuvės rakandams ir pan. Lentynos turėtų būti medinės. Jei baldai yra ne iš natūralaus medžio, tada lentynas derinkite prie spintelių fasado, tačiau prioritetą teikite mediniams laikikliams. Tiesa, pastarųjų spalva gali kontrastuoti su lentynų spalva, pavyzdžiui, jei lentynos baltos, tai laikikliai gali būti juodi, tamsiai pilki. Kontrastai pagyvins erdvę, suteiks savotiško žavesio.

 

 

Indai ir kitos smulkmenos

Senoviškas kiaurasamtis, dailūs sriubinukai, emaliuoti puodeliai, medinė druskinė ir pan. – tai smulkmenos, sustiprinančios farmhouse įspūdį. Labai geras sprendimas – indų, įrankių ir kitų rakandų tokiai virtuvei ieškoti sendaikčių turguose, parduotuvėse.

 

Augalai

Farmhouse stilius neatsiejamas nuo žalumos bei kitokių augalų, tad atraskite vietą prieskoninių žolelių vazonėliams – tai bus ir dailus, ir praktiškas sprendimas.

 

 

Farmhouse virtuvė be plastiko

Farmhouse yra stilius, kuris asocijuojasi su natūralumus, čia daug medžio, todėl visiškai suprantama, kad plastikinės dėžutės ir kiti daiktai iš plastiko čia nederės. Neturėtų vietos čia atrasti ir plastikiniai šepetėliai bei kitos valymo priemonės. Farmhouse virtuvėje tobulai tiks stikliniai birių produktų indeliai, mediniai su natūraliais šereliais valymo šepetėliai, stilingos medinės dėžutės daržovėms ar kitiems daiktams laikyti ir pan. Šie daiktai bus ne tik tvarūs, tačiau drauge taps dailiais akcentais atvirose lentynose.

 

Jei norite konkretaus patarimo dėl farmhouse stiliaus kūrimo namuose, užpildykite paklausimo formą ČIA.

 

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Farmhouse interjeras

Farmhouse interjeras: koks jis?

Interjero stilių įvairovė labai plati, tačiau jau kuris laikas kaimiško „prieskonio“ turinčių interjero gerbėjų simpatijas užkariauja farmhouse interjeras, žavintis natūralumu, paprastai šviesių spalvų palete ir,

Skaityti daugiau »