Jauku namie

Televizoriaus spintelė

Televizoriaus spintelė

Kelerius metus svetainėje akis „badė“ paprasta spintelė iš Ikea. Nesakau, kad ji kažkuo bloga, tiesiog kuriant farmhouse stilių namuose ji nederėjo, o reikėjo kažko subtilesnio ir, žinoma, medinio. Todėl įvyko kelionė į Depo, nupirktos medžiagos, nusibraižytas preliminarus vaizdas, kaip televizoriaus spintelė (visgi televizorių paskui buvo nuspręsta pakabinti) turi atrodyti, ir prie darbų!

Spintelei naudojau:

  • du skydus 120x25x18 cm (spintelės plotis – 120 cm);
  • skydą 100x25x18 cm;
  • skydą 80x25x18 cm;
  • medsraigčius;
  • medienos klijus;
  • Tikkurila gruntą Multistop;
  • Tikkurila dažus baldams.

Televizoriaus spintelė: procesas

Vienas iš dviejų didžiųjų skydų naudojamas spintelės viršui, kitas – dugnui. Pastarasis iš šono nupjaunamas 3,6 cm, o išilgai – 2 cm. Nupjauti reikėjo, nes iš šonų dėsis spintelės šonai, todėl dugnas lieka trumpesnis, o iš priekio dėsis durelės, kurios turi pasislėpti po viršutiniu skydu.

Tada reikalingu du skydai 50x25x18 cm. Aš pirkau vieną 100x25x18 cm ir pjoviau pusiau. Tai bus spintelės šoninės dalys.

Dar reikės dviejų nedidelių skydų (39x23x18 cm), kurie bus spintelės pertvaros. Aš naudojau vieną skydą 80x25x18cm, iš kurio išpjoviau minėtas dvi dalis. Paaiškinsiu, kodėl pertvaroms reikalingi tokie matmenys, kokius nurodžiau. Jų aukštis 39 cm, mat toks spintelės vidus – tarpas tarp viršutinio ir apatinio skydų. Reikalingas pertvarų plotis – 23 cm. Vadinasi, nupjoviau po 2 cm, nes skydas buvo 25 cm. Nupjoviau, tam, kad į pertvaras atsiremtų spintelės durelės, kurios yra kiek įlindusios į vidų, kad pasislėptų po viršutiniu skydu.

Visoms spintelės dalims susukti naudojau plonus medsraigčius, taip pat medienai klijuoti skirtus klijus.

Nugarėlę gaminau iš medinių dailylenčių, kad televizoriaus spintelė būtų kuo artimesnė norimam farmhouse stiliui.

Viską sušveičiau smulkiu švitriniu popieriumi (naudojau 120).

Apačioje tarp spintelės šonų, kurie atstoja kojas, iš priekio prisukau lentelę, kad nebūtų tarpo nuo grindų, tačiau jos galima ir nenaudoti – atvirą apačią turinti spintelė atrodys grakštesnė.

Toliau naudojau Multistop gruntą, kad per dažus „neprasimuštų“ šakos, medienos geltonumas. Dažiau Tikkurila baldams dažyti skirtais baltais dažais, dviem sluoksniais. Atskirai gruntavau ir nudažiau dureles. Jas taip pat pirkau Depo, kaip ir vyrius. Paskutinis darbas – prisukti dureles.

Dalintis

Facebook
Twitter
LinkedIn

Sekite mus

Naujausi straipsniai

Baneris

Sub Title
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable
40% nuolaida
banner 900px x 170px

Susiję straipsniai

Virtuvinė spintelė

Virtuvinė spintelė

Virtuvėje mėgstu atviras lentynas, todėl ši lengvai atrado vietą. O ir pagaminti užtruko labai nedaug laiko. Todėl jei reikalinga paprasta kaimiško stiliaus virtuvinė spintelė su

Skaityti daugiau »
Miegamojo spinta

Miegamojo spinta

Jei jūsų miegamajame dar neįsikūrė miegamojo spinta arba atėjo metas senąją keisti nauja, galite ją pasigaminti patys – tokią, kokios norite, ir kur kas pigiau.

Skaityti daugiau »
Stovas gėlėms

Stovas gėlėms

Kiekvienuose namuose yra augalų, todėl stilingas stovelis neabejotinai pravers. Toks, kokį siūlau pasigaminti, nepriekaištingai derės farmhouse, rustic, vintage, skandinaviško stiliaus būste, tačiau sumaniai priderintas ar

Skaityti daugiau »